Для новостворених молодіжних центрів Львівщини запустили 5-місячну навчальну програму
Цього тижня розпочалась довготривала програма навчання для новостворених молодіжних центрів громад Львівської області про молодіжну роботу, що заснована на підходах Ради Європи.
Програма для новостворених молодіжних центрів триватиме протягом п'яти місяців 2023 року і включатиме у себе кілька етапів: асинхронне навчання на спеціальній платформі, триденне навчання у липні, менторську та експертну підтримку, очний тренінг для тренерів і тренерок у вересні, а також реалізацію заходів неформальної освіти та консолідаційну зустріч з оцінки у листопаді.
Програму впроваджують Проєкт Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ» та Львівський обласний молодіжний центр у співпраці з Міністерством молоді та спорту України та управлінням молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації.
У межах відкриття програми, що відбулося в онлайн-форматі, привітали учасників і учасниць Роман Хім’як, начальник управління молоді та спорту Львівської ОВА, Іван Сапса, т.в.о. директора Львівського обласного молодіжного центру, Наталія Рудницька, заступниця директорки Департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, Олена Черних, керівниця проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ».
Нагадуємо, що цьогоріч 27 лютого на Львівщині почалась реалізація проєкту «Розвиток мережі молодіжних центрів Львівщини». У громадах області за підтримки проєкту триває запуск роботи 16 молодіжних центрів комунальної форми власності. До кінця року проєктом заплановано охопити до 100 000 молоді у регіоні. Його реалізує Львівський обласний молодіжний центр за фінансової підтримки ЮНІСЕФ в Україні. Також партнерами заходу виступають управління молоді та спорту Львівської ОДА та ГО «Платформа ініціатив «Теплиця».
«Наше бачення є таким, що робота в цих центрах має бути побудована з урахуванням кращих європейських практик та підходів. Щоб працівники центрів мали змогу ознайомитись та навчитись працювати з ними, ми вирішили звернутись за підтримкою до Офісу Ради Європи в Києві. Ми отримали цілковиту підтримку та розуміння, за що дуже вдячні», – зазначають у Львівському обласному молодіжному центрі.
Тому основною метою реалізації довготривалої програми навчання є посилення спроможності молодіжних працівників та працівниць новостворених молодіжних центрів у Львівській області впроваджувати молодіжну роботу та неформальну освіту відповідно до стандартів та підходів Ради Європи.