Канадійка українського походження вперше приїхала до України, щоб відвідати виховно-відпочинковий табір на Львівщині
Минулого тижня Львівська обласна організація Спілки Української Молоді в Україні за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОВА провела обласний виховно-відпочинковий табір «Вільні незалежні».
Місцем зустрічі молоді стало Славське. Сюди з'їхалися не лише сумівці, діти з багатодітних родин з Львівщини, ВПО з Дніпра, Чернігова, Києва, Луганщини, а й діти, батьки яких служать у Збройних Силах України.
Під час табору юнацтво слухало гутірки про сучасний стан справ в Україні, про її новітніх Героїв, про волонтерську діяльність СУМ. Навчали та обговорювали також такі теми, як сумознавство, особистість сумівця, українознавство, державність, катехизація, ратництво, медична допомога, впоряд.
«Підсумком отриманих знань став таборовий іспит, який всі успішно склали. Окремо юнацтво складало іспит на здобуття ступенів, одна старшоюначка склала іспит на Дружинника», – розповідають у Львівській обласній організації Спілки Української Молоді в Україні.
Одну з гутірок читала сумівка з Канади, яка спеціально приїхала на табір, й була вперше в Україні.
«Я дуже щаслива бути серед українських дітей! Наша сила в єднанні, в збереженні українських традицій, в вихованні свідомої патріотичної молоді», – зазначила подруга Зоя Швець.
Переселенець з Дніпра Лев Богодіца, який був на обласному таборі й 2022 року, зазначив, що дуже любить сумівські табори, бо вони завжди пізнавальні та веселі, що він тут знайшов багато друзів.
«Окрім навчання, на День Конституції України відбулася святкова Літургія, а також юнацтво та дружинники записали відео подяку та намалювали й підписали листівки Воїнам, які у зоні бойових дій, та тим, які перебувають в госпіталях. Щодня після обіду були ручні роботи й спорт. Вечірня програма також була різноманітна: представлення роїв, ройовий вогник, шоу талантів, розсміши коміка, банси, ватра – все було на таборі», – розповідають сумівці.
Крім того, для молоді провели день таборовика, коли старше юнацтво перебрало на себе командування табором, а попередня команда стала просто роєм, що вчить юнацтво відповідальності та вмінню організовувати такі заходи.