To the page beginning
Перейти до основного вмісту
CC logo

Львівська обласна військова адміністрація

Ukrainian trident Diia
Головна
Новини

1500 потерпілих та 6 мільйонів гривень збитків - поліцейські Львівщини розповіли про те, як не стати жертвою шахраїв

Пресслужба ОДА
23 червня 2023, 14:46
IMG 8697

IMG 8697

Також вони повідомили про найпоширеніші методи шахрайств, які дані про себе не варто розголошувати та куди звертатися, якщо ви стали жертвою шахраїв.

Сьогодні, 23 червня, у Львівській обласній військовій адміністрації представники національної поліції Львівщини розповіли мешканцям області, як вберегтися від дій шахраїв та як діяти, якщо ви стали жертвою інтернет-злочинців.

Старший лейтенант поліції, т.в.о. начальника відділу протидії шахрайству Денис Ожелівський наголосив, що шахрайство є одним з видів злочинів, який є дуже поширеним на Львівщині та загалом по Україні.

"Від початку року поліцейські області викрили та затримали понад 90 осіб, підозрюваних у вчиненні 212 шахрайств. Внаслідок війни жертвами шахраїв стають внутрішньо переміщені особи, які вимушено проживають на Львівщині та люди старшого віку", - поінформував Денис Ожелівський.

Також він додав, що кожного місяця поліцейські отримують повідомлення на гарячу лінію про шахрайські дії стосовно осіб старшого віку, яких ошукують шахраї шляхом дзвінків під приводом перерахунку коштів для лікування родичів з якими трапилася біда.

"Подібна ситуація трапилася з однією з мешканок області, які задзвонили невідомі особи та повідомили, що донька потрапила в ДТП і потребує коштів на лікування. Вона передала злочинцю 140 тисяч гривень та майже тисячу доларів США. Опісля вона зідзвонилася з донькою та виявила, що та є живою-здоровою. Внаслідок оперативного інформування поліцейських шахрай був затриманий для подальшого притягнення до відповідальності", - сказав старший лейтенант.

Капітан поліції, старший інспектор Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Валерія Івкова розповіла про найпоширеніші схеми інтернет-шахрайства.

"Однією з таких схем є злам сторінок у соціальних мережах та подальше використання їх для виманювання коштів в інших користувачів. Також шахраї можуть робити сторінки-клони реальних користувачів з метою подальшого видурювання грошей. У таких випадках потрібно якнайшвидше сконтактуватися з реальною особою, щоб пересвідчитися, що це саме вона пише, а не від її імені хтось інший. Іншим варіантом поширених схем є шахрайство, пов'язане з придбанням чи продажем товарів. Важливо звертати увагу на ціну, яка не повинна бути суттєво нижчою за ринкову, потрібно перевіряти відгуки інших покупців, але не лише на сторінці, де здійснюєте покупку, але на сторонніх ресурсах. У жодному разі не можна переходити на особисте спілкування з продавцем поза інтернет-магазином", - наголосила Валерія Івкова.

Валерія Івкова розповіла, які дані про себе не варто розголошувати, зокрема, термін дії банківської карточки та CVV-код на зворотній стороні.

"Для зарахування коштів як продавцеві, так і покупцеві достатньо лише номер банківської карточки. Не можна повідомляти свій фінансовий номер та коло свого спілкування у випадку запиту іншої сторони. Також в соціальних мережах категорично заборонено оприлюднювати фотографії документів. У випадку якщо ви знайшли документ на вулиці, не варто оприлюднювати його фото з особистими даними на ньому - достатньо лише вказати, на яку особу він виданий", - зазначила капітан поліції.

Також у поліції радять користуватися сервісами післяоплати замовлення для безпечного придбання товарів та категорично застерігають переходити за посиланнями продавця для подальшої оплати товарів.

"Однією з найпоширеніших схем інтернет-шахрайства є фішинг, який передбачає психологічний вплив на особу. Поширеними є оголошення про грошову допомогу у зв'язку з війною. Цьогоріч кіберполіція задокументувала одну злочинну організацію та організовану злочинну групу, які поширювали фішингові повідомлення. Використовуючи довіру інтернет-користувачів, під виглядом відомих організацій вони виманювали персональні дані користувачів, які ті вводили для реєстрації на ресурсах. Одна з останніх фішингових схем охопила 1500 потерпілих та заподіяла 6 мільйонів гривень збитків", - додала Валерія Івкова.

Як відрізнити реальний сайт від підробки?

- адресна стрічка повинна містити протокол захисту https, який свідчить про наявність шифрування на сайті;
- необхідно пересвідчитися, що домен відповідає організації, яку сайт представляє;
- при здійсненні продажів чи покупок через інтернет важливо використовувати бот чи офіційний сайт кіберполіції для перевірки даних іншої сторони угоди.

Поділитись

Facebook Telegram

Новина за темою

11/02/2025
Тарас Грень привітав працівників груп реагування патрульної поліції Львівщини з професійним святом
05/12/2024
Поліція Львівщини наголошує на важливості декларування нелегальної зброї: адреси підрозділів, де це можна зробити
04/07/2024
З нагоди професійного свята очільник області відзначив поліціянтів Львівщини
IMG 8289

IMG 8289

IMG 8711

IMG 8711

IMG 8235

IMG 8235

IMG 8257

IMG 8257

IMG 8294

IMG 8294

IMG 8266

IMG 8266

IMG 8722

IMG 8722

Arrow slider next
Arrow slider prev
IMG 8289
IMG 8711
IMG 8235
IMG 8257
IMG 8294
IMG 8266
IMG 8722
Arrow slider next
Arrow slider prev

Поділитись

Facebook Telegram
Теги
поліція Львівщини
шахрайство

Останні новини

Усі новиниArrow Image
Міжнародна коаліція за справедливість відвідала Всеукраїнський центр Superhumans
09/05/2025
Міжнародна коаліція за справедливість відвідала Всеукраїнський центр Superhumans
09/05/2025
В області тривають навчання з нацспротиву
09/05/2025
На порталі «Дія» знову доступні послуги зміни місця проживання: детальніше
09/05/2025
Підтримка галузі скотарства: як фермери Львівщини за сприяння з обласного бюджету збільшують поголів’я корів та розвивають господарства
09/05/2025
Львівщина прийняла понад 40 високоповажних делегацій із країн Європейського Союзу та інших держав: що вирішили під час цього історичного візиту
09/05/2025
В межах місії Re:Сonstruction Kids маленьких пацієнтів з розщілинами піднебіння консультуватиме логопединя зі США
09/05/2025
Львівські музиканти відкрили «Українську весну» у Швеції

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Footer logo

Львівська обласна військова адміністрація

Офіційний вебсайт

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

299-91-44

Телефон
Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

16-84

Гаряча лінія

zvern@loda.gov.ua

Електронна пошта

Мапа сайту

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

Мапа сайту

CC logo

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту
thedigital@loda.gov.ua
Розроблено в SoftServe created
За підтримки Sombra supported