Машинобудування та будівельна справа – пріоритети профтехосвіти: Регіональна рада затвердила регіональне замовлення

Регіональна рада профтехосвіти, 2023
Обсяг регіонального замовлення у закладах професійно-технічної освіти у 2023 році у Львівській області становитиме 10 044 кваліфікованих спеціалісти, що значно більше ніж було торік (9 599).
При цьому акцент – на машинобудуванні та будівельних спеціальностях.
Регіональна рада професійної та професійно-технічної освіти при Львівській ОВА схвалила регіональне замовлення сьогодні, 6 червня. Рада відбулась під головуванням першого заступника голови ОДА Андрія Годика.
«Зростання обсягу регіонального замовлення – це результат того, як ринок праці реагує на економічну політику, яка реалізується в регіоні. Тому обласна державна адміністрації готова і надалі вкладати значні ресурси у її розвиток, але мають бути сформовані розумні і досяжні цілі, досягнення яких гарантує найбільший ефект для галузі загалом», – наголосив Андрій Годик.
Як додав профільний заступник голови Львівської ОДА питань Іван Собко, Львівщина приділяє багато уваги розвитку професійної освіти.
«Колеги з інших регіонів називають нас лідерами, але насправді те, що нам вдалось зробити, – це тільки початок. Ми чітко розуміємо: якщо хочемо подолати дефіцит робітничих кадрів, то треба вкладати значні кошти у розвиток закладів професійної освіти. Ми змінили підходи і вже суттєво оновили матеріально-технічну базу наших училищ і коледжів, відремонтували гуртожитки, відкрили 40 навчально-практичних центрів. І тепер бачимо реакцію дітей і батьків. Число учнів зростає, навчання в училищах і професійних ліцеях стає престижним і затребуваним», – зазначив Іван Собко.
Він також підкреслив, що ОДА і надалі планує вкладати кошти у розвиток професійної освіти.
Про підготовку регіонального замовлення доповів Іван Пикус – начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти. За його словами, мережа професійної освіти Львівської області нині становить 50 закладів, у тому числі один приватний. У них навчається майже 22 тис. учнів, що приблизно на 2 тис. осіб більше, ніж було 2020 року.
Серед напрямів економічної діяльності у структурі регіонального замовлення і далі превалює громадське харчування (16%), однак цього разу головний акцент отримали такі напрямки, як «будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи» (14%), «автомобільний транспорт» (12%), «загальні професії електротехнічного виробництва» (12%).
Традиційно висока частка припадає на «сферу обслуговування» (10%) і на «сільське господарство» (6%). Зокрема, буде запроваджено дві нові професії – плодоовочівник та озеленювач – на база Олеського професійного ліцею.
«Три останні роки у нас тенденція до зростання контингенту закладів професійної освіти. І це дуже добрий показник. Однак у нас є така мета, щоб хоча б 45% випускників середньої освіти вступали до закладів профтехосвіти. Тоді ми наблизимось до рівня Німеччини та інших розвинутих країн», – зазначив Іван Пикус.
Також члени Регіональної ради схвалили обсяги регіонального замовлення на 2023 рік на підготовку фахових молодших бакалаврів у закладах професійної освіти, що підпорядковані департаменту освіти та науки Львівської ОДА. У підсумку замовлення становитиме (прийом) – 1407 осіб.