СБУ закликає власників вебкамер припинити онлайн-трансляції з них на стрімінгових сайтах

Роксолана Яворська
Така рекомендація і застереження СБУ стосуються приватних камер, які підключені до мережі інтернет.
Служба безпеки України минулого тижня закликала власників вуличних вебкамер припинити онлайн-трансляції зі своїх пристроїв, а громадян, які помітила таку діяльність, повідомляти в Службу безпеки України в телеграм боті stop_russian_war_bot про таку діяльність.
Про це під час брифінгу в Офіційному медіацентрі при Львівській ОВА повідомила речниця Головного управління СБУ у Львівській області Роксолана Яворська.
«Перш за все це стосується того, аби росія не могла в реальному часі спостерігати за ситуацією, яка відбувається в нашій державі. Адже російська федерація використовує вразливість сучасних вебкамер і для того, щоб здійснювати ракетні обстріли по Україні, і коригувати їх в режимі реального часу. Вони (вороги – прим. авт.) за допомогою своїх хакерських зламів або знімання інформації з онлайн-трансляцій через стрімингові сайти отримують потрібну їм інформацію. Тому автоматична відеофіксація, яка знаходиться довкола житлових і соціальних споруд, дорожньо-транспортних, промислових, торговельних, оборонних, енергетичних та об’єктів критичної інфраструктури заборонена для поширення.
Також СБУ нагадує, що ворог повністю залежить від нас, так як ми поширюємо інформацію, яку не дозволяють поширювати ні Генштаб, ні Міністерство оборони, ні СБУ. Тому, аби уникнути такої ситуації щодо поширення інформації, зокрема, руху Збройних Сил, дислокації, передислокації, відеозйомки оборонних об’єктів – це заборонено здійснювати і карається Кримінальним кодексом України та загрожує позбавленням волі терміном на 12 років. Це передбачає стаття 114-2 ККУ», – пояснила Роксолана Яворська.
Вона уточнила, що така рекомендація і застереження СБУ стосуються приватних камер, які підключені до мережі інтернет. Запис на камери здійснюватися може, але трансляція його на стрімінгові сайти заборонена, у зв’язку з тим, що російська федерація має можливість взламати і отримати доступ до потрібної камери в потрібному об’єкті. Тому Служба безпеки застерігає і попереджає про неможливість використання таких камер з доступом до мережі інтернет. Камера може записувати, але не має мати доступу до мережі інтернет для поширення інформації.
«Це рекомендація СБУ, але в подальшому після здійснення ракетних обстрілів, кіберфахівці збиратимуть інформацію, як були здійснені чи були відкориговані обстріли, і загалом, яка ситуація з дотриманням наших застережень», – наголосила речниця ГУ СБУ у Львівській області.