Стартувала Програма транскордонного співробітництва Interreg NEXT «Польща-Україна 2021-2027»: усі некомерційні організації запрошують до участі
Перший конкурсний відбір триватиме до 31 липня та стосуватиметься пріоритетів «Довкілля» та «Здоров’я».
Сьогодні у місті Перемишль, Республіка Польща, відбулось офіційне відкриття Програми транскордонного співробітництва Interreg NEXT «Польща-Україна 2021-2027» та старт першого конкурсного відбору.
У заході взяли участь представники установ, залучених до реалізації Програми, зокрема національних та регіональних органів влади Республіки Польщі та України, а також Європейської Комісії.
Львівську обласну військову адміністрацію представив директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк.
«Програма транскордонного співробітництва є чудовим інструментом для соціально-економічного розвитку громад Львівщини та регіону в цілому, а початок нового програмного періоду – очікувана для всіх подія», - зазначив він.
Також Роман Шепеляк розповів про участь представників облдержадміністрації у процесах організації програми, а саме засіданнях органу управління Програми – Спільного Моніторингового Комітету, прийнятті рішень щодо пріоритетів та розподілу бюджету, затвердженні програмних документів.
«Визначені пріоритети Програми загалом відповідають тим викликам, які постали перед Львівщиною в умовах воєнного часу. До прикладу значна сума скерована на пріоритет «Здоров’я», адже, у зв’язку з великою кількістю ВПО та поранених воїнів, медичні заклади потребують модернізації та додаткового обладнання. Значна частина реципієнтів з Львівської області, зокрема новостворені територіальні громади зустрінуться з цією можливістю вперше. Тож, департамент буде усіляко сприяти та допомагати реципієнтам з технічними аспектами проєктної заявки та додатків», - додав Роман Шепеляк.
Нагадаємо, що загальний бюджет Програми на 2021-2027 роки становить 187,4 млн євро. Безпосередньо на проєкти передбачили 170,3 млн євро та на технічну допомогу – 17 млн євро.
Програмний період 2021-2027 передбачає наступні пріоритети:
- Довкілля – 56,2 млн євро
- Здоров’я – 47,7 млн євро
- Туризм – 42,6 млн євро
- Співпраця – 15,3 млн євро
- Кордони – 8,5 млн євро (не виноситься на конкурсний відбір).
Критерії участі:
- Бути некомерційною організацією;
- Належати до прикордонної території, на яку розповсюджується географія Програми (Львівська, Тернопільська, Волинська, Івано-Франківська, Рівненська, Закарпатська області);
- Мати партнера(ів) у Республіці Польща (Підляське, Люблінське, Підкарпатське воєводства, а також частина Мазовецького).
При цьому, проєкти, що подаються на конкурсні відбори повинні:
- Мати стійкий та довготривалий транскордонний ефект;
- Відповідати одному з пріоритетів Програми.
Перший конкурсний відбір триватиме до 31 липня та стосуватиметься пріоритетів «Довкілля» та «Здоров’я».
Детальна інформація щодо конкурсних відборів та кваліфікаційних умов на сайті Програми: https://www.pl-ua.eu/ua.
Довідково:
Програма транскордонного співробітництва Польща-(Білорусь)-Україна в рамках Європейського Інструменту Сусідства упродовж 18 років підтримує процеси розвитку на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України шляхом фінансування різноманітних проєктів. Усі проєкти, що фінансуються в рамках Програми, є некомерційними та сприяють покращенню якості життя жителів східної Польщі та західної України та Білорусі. Кожен проєкт повинен продемонструвати сильний транскордонний вплив не лише завдяки партнерству між установами, але насамперед завдяки результатам діяльності та їх позитивному впливу на прикордонну територію та її мешканців.
В рамках програмного періоду 2014-2020 на території Львівської області реалізується 53 проєкти загальною кошторисною вартістю – 58,2 млн євро. Крім того, Львівщина – перший регіон в Україні, який розробив та впровадив механізм співфінансування проєктів міжнародної технічної допомоги коштами обласного бюджету. Проєкти, що були законтрактовані упродовж 2014-2020 років отримали співфінансування на суму приблизно 80 млн грн.
Для Львівщини ця Програма є найбільшим донором за обсягом фінансового ресурсу та рівнем соціально-економічного впливу. Важливо зауважити, що Програма характеризується значною інфраструктурною компонентою. У 2022 році рішенням Єврокомісії з території Програми виключили Республіку Білорусь, при цьому програмний бюджет перерозподілили на користь України та Республіки Польща.