єВідновлення: керівникам громад наголошують на необхідності створення комісій з розгляду питань щодо надання громадянам компенсації в терміни

Євідновлення (4)
Програма єВідновлення – грошова допомога від держави на ремонт житла, пошкодженого через бойові дії. Зараз мова йде про житлові будинки, які мають незначні пошкодження і станом на сьогодні не відновлені коштами мешканців.
Сьогодні, 30 травня, під головуванням першого заступника начальника Львівської ОВА Андрій Годика відбулась zoom-нарада з головами громад щодо стану реалізації програми єВідновлення та роботи комісій з надання компенсацій для відновлення пошкодженого житла.
Програма єВідновлення – грошова допомога від держави на ремонт житла,
пошкодженого через бойові дії. Така допомога надається в обсязі не більше 200 тис. гривень за один пошкоджений житловий об’єкт і може бути використана на придбання будівельної продукції, або на виконання будівельних робіт. Зараз мова йде про житлові будинки, які мають незначні пошкодження і станом на сьогодні не відновлені коштами мешканців.
Однак, уже незабаром Уряд затвердить механізм надання компенсації на проведення капітального ремонту житла, відшкодування за зруйноване та непридатне для використання за цільовим призначенням житла, а також відшкодування мешканцям, які відновили житло власними коштами.
Саме на комісію створену органом місцевого самоврядування покладено функції опрацювання, розгляду заяв про відшкодування та прийняття рішення про надання чи ненадання компенсації мешканцям громади на відновлення пошкодженого через бойові дії житла.
Станом на сьогодні громадяни вже подали 270 повідомлень про пошкодження майна. Найбільше в Золочівській та Львівській ОТГ 94 і 46 відповідно.
«Проте, у Львівській міській раді, не зважаючи на те, що програма єВідновлення працює вже 20 днів, чомусь не поспішають створювати комісію з розгляду питань щодо надання громадянам компенсації. Тим самим, ставиться під питання розгляд і отримання компенсації у визначені законодавством строки. Нагадаю, що комісії створені при сільських, селищних, міських радах мають розглянути заяви громадян упродовж 30 днів»,- зазначив Андрій Годик.
Відтак, головам громад наголосили на таких основних заходах, які мають бути проведені в найкоротші терміни:
- створити комісії щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна;
- визначити відповідальну особу/осіб за внесення та опрацювання інформації в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна та отримати відповідний доступ для цих осіб від ДІЇ;
- забезпечити розгляд та опрацювання інформаційних повідомлень/заяв поданих громадянами;
- інформувати населення громади про механізм отримання компенсації та роботу комісії.