171 педагог та науковець закладів вищої освіти Львівщини здобув обласні премії
Загальний фонд премії – 3 млн грн.
Сьогодні, 29 травня, у Будинку вчених відбулись Урочистості з нагоди вручення обласних премій для працівників наукових установ і закладів вищої освіти Львівської області у 2023 році. Цьогоріч премії отримали 171 науковець та педагог.
Премії вручив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
«Держава має шанс стати справжньою державою, коли в ній жива наука. Навіть під час цієї війни ми чітко бачимо, що війну виграють люди, але люди, які озброєні сучасними технологіями та знаннями. Дякую кожному з вас за те, що працюєте тут, що свої знання, вміння, роботу розвиваєте в Україні. Дякую за те, що творите перемоги кожен на своєму фронті. А наше завдання підтримати вас, підтримати державу і разом перемогти. Дякую величезне за вашу працю»,– зазначив очільник області.
Цьогоріч для участі у конкурсному відборі подались 310 працівників наукових установ і закладів вищої освіти.
За результатами конкурсного відбору обласні премії отримали 171 педагог та науковець. Зокрема 67 премій розміром 21 тис. грн та 104 – розміром 15 тис. грн кожна. Загальний фонд премії – 3 млн грн.
Перелік усіх лауретів премії доступний за посиланням.
Нагадаємо, що Львівська обласна військова адміністрація та Львівська обласна рада щорічно призначають премії для працівників наукових установ і закладів вищої освіти (університетів, академій, інститутів) Львівської області.
Претендувати на здобуття премій можуть наукові та науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти (ад’юнкти), стажисти-дослідники та інженерно-технічні працівники наукових установ та закладів вищої освіти Львівщини, які проводять наукові дослідження, мають опубліковані наукові праці в авторитетних наукових виданнях та високий рівень цитованості (у базах даних Scopus та Google Scholar).
Переможцями без конкурсу стають наукові та науково-педагогічні працівники, які в попередньому році ввійшли у 2% найбільш цитованих вчених світу за даними проєкту Стенфордського університету та компаній Elsevier та SciTech Strategies. Повторно премію можуть присуджувати тій же особі, але не раніше ніж через п’ять років після попереднього присудження.
Кандидатури для здобуття премій висувають (пропонують):
- вчені (науково-технічні) ради наукових установ та закладів вищої освіти Львівщини за місцем основної роботи (навчання) цих осіб;
- особи шляхом самовисування;
- за рекомендаціями Експертної ради з питань Стратегії розвитку освіти Львівщини при департаменті освіти і науки Львівської облдержадміністрації на основі моніторингу науково-метричних показників науковців Львівщини за попередні 3 (три) роки.
Для проведення відбору лауреатів премії створюють Конкурсну комісію, яка складається з голови, секретаря та членів комісії. Половину складу конкурсної комісії формують відповідно до пропозицій Експертної ради з питань Стратегії розвитку освіти Львівщини при департаменті освіти і науки Львівської облдержадміністрації, іншу половину – відповідно до пропозицій Західного наукового центру.
Члени конкурсної комісії виконують свої обов'язки на громадських засадах. Остаточний список кандидатів на нагородження, який формують з урахуванням рекомендацій, затверджують на засіданні конкурсної комісії.
Лауреати премії упродовж року з дня вручення зобов’язані виступити з мотиваційною лекцією на досліджувану тематику перед учнями, студентами, вчителями, викладачами.