Максим Козицький взяв участь у виїзному засіданні профільного Комітету ВРУ та КМЄС щодо оцінки стану українсько-польського кордону
5-6 травня Комітет Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу та Консультативна місія Європейського Союзу в Україні (КМЄС) здійснили спільний візит до Волинської та Львівської областей.
Метою візиту стала оцінка потреб пунктів перетину українсько-польського кордону щодо збільшення пропускної спроможності, посилення безпеки, покращення інфраструктури, налагодження тіснішої міжвідомчої координації, а також перспектив міжнародної підтримки транскордонної співпраці з боку Європейського Союзу та інших міжнародних партнерів.
Протягом першого дня делегація відвідала пункти перетину кордону «Ягодин» у Волинській області та «Угринів», «Краківець» і «Шегині» у Львівській області.
Члени делегації вивчали інфраструктуру пунктів пропуску та проблеми, пов'язані з ветеринарним та фітосанітарним контролем. До них приєдналися представники міністерств і відомств, регіональних органів влади, Єврокомісії, Представництва ЄС в Україні, проєктів ЄС, що займаються питаннями інтегрованого управління кордонами, а також Міжнародної організації з міграції.
Сьогодні ж, 6 травня, відбулося виїзне засідання Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС, де обговорили результати поїздки та завдання щодо покращення роботи пунктів перетину українсько-польського кордону. Зокрема, ішлося про стан реалізації Стратегії інтегрованого управління кордонами та підтримки з боку Європейського Союзу та можливості спільного контролю на українсько-польському кордоні.
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький виступив на засіданні Комітету 6 травня. Очільник Львівщини подякував міжнародним партнерам, які підтримують Україну упродовж понад року повномасштабної війни та наголосив, що вже зараз потрібно працювати над тим, щоб люди не стояли в чергах на пунктах пропуску.
«Львівщина – це одні з воріт у Європу. Коли ми говоримо про розвиток прикордоння і кордонів, хотілося би, щоб зі західного боку їх взагалі не було. Але наше завдання зараз – зробити все, щоб кордони не асоціювалися з чергою. Тому що коли ми говоримо про свободу, людську гідність, братерство – це точно не про черги. На цьому етапі у наших спільних інтересах, щоб пунктів пропуску з‘явилося якнайбільше. Сподіваємося і віримо, що Україна стане членом Європейського Союзу, а сьогоднішнє засідання приведе до розуміння найближчих кроків щодо Євроінтеграції України», – зазначив Максим Козицький.
«Важливо, що ми провели цю зустріч за участі представників центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також наших європейських партнерів після нашої робочої поїздки до пунктів пропуску. За результатами спільного з КМЄС візиту та виїзного засідання Комітету у Львові ми підготуємо офіційні рекомендації для центральних та регіональних органів влади про те, що можна вирішити на законодавчому, виконавчому рівні та у тісній співпраці між українським та польським урядами із залученням Європейської Комісії», – зазначила голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.
«КМЄС продовжить надавати стратегічні поради та підтримку українському урядові, Державній прикордонній службі та Державній митній службі України у виконанні завдань, пов'язаних зі спрощенням процедур торгівлі та набуттям статусу кандидата на вступ до ЄС. У цьому контексті ми обговорили важливість імплементації правових норм Євросоюзу у законодавство України, скоординованих зусиль із розбудови пунктів перетину кордону та відповідності процедур прикордонного і митного контролю до стандартів ЄС. Хорошим прикладом такої міжвідомчої та міжнародної співпраці й обміну інформацією є ініційована КМЄС українсько-румунсько-молдовська митна робоча група. У майбутньому ми плануємо запросити до неї представників Словаччини та Польщі», – підкреслив керівник Відділу інтегрованого управління кордонами КМЄС Йорг Айнеманн.