На Львівщині уже зареєструвались понад 20 тисяч учасників НМТ: усе, що потрібно знати про цьогорічне тестування
В області створили всі умови для того, щоб абітурієнти мали змогу в безпечних і комфортних умовах пройти національний мультипредметний тест (НМТ).
Цьогоріч тестування проведуть на комп’ютерах. В аудиторіях працюватиме 15 учасників і два інструктори (торік був один). Задля безпеки не буде публічно названо ні адреси центрів тестування, ні час їх проведення.
«Мережу цих центрів (вони утворенні у найкращих закладах освіти) ми разом із Львівським центром оцінювання якості освіти сформували торік в надзвичайно складних умовах російської агресії. Тобто, у нас вже є відповідний досвід. Сьогодні залишилось попрацювати над питанням технічного забезпечення і над тим, щоб синхронно спрацювали всі служби, щоб не було жодного збою, щоб не було жодного пробілу в логістиці. Мається на увазі, шкільні автобуси, електропостачання і навіть старлінки, що, зокрема, мають забезпечити місцеві громади. І найголовніше – це укриття. На випадок повітряної тривоги тестування буде перервано. При цьому, якщо тривога триватиме понад годину, то процес тестування відновлено не буде, діти підуть на додаткову сесію», – зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.
Важливо, що 3 травня завершується реєстрація на участь у національному мультимедійному тесті. Тобто, у тих, хто хоче стати студентом вищих навчальних закладів другого, третього та четвертого рівнів акредитації, залишається два дні, щоб зареєструватись.
До 7 травня ті, хто зареєструвався, мають можливість змінити свої дані. По-перше, можна змінити третій предмет. Цього року НМТ передбачає складання тесту з трьох предметів, обов'язковими є українська мова і математика, а третій тест – на вибір учасника. По-друге, є можливість змінити населений пункт, де проходитиме тестування. По-третє, можна змінити сесію. Основна сесія НМТ пройде з 5 до 23 червня, додаткова – 11-24 липня. Також у червні буде додатковий етап реєстрації для участі у додатковій сесії.
«На сьогодні ми маємо кілька дзвінків від абітурієнтів з окупованих територій. Ми їм радимо реєструватись для участі у додатковій сесії з надією, що у липні вони зможуть вибратись із тих територій (має бути безпосередня участь), або чекати розпорядження Міністерства освіти і науки, як було минулого року, коли діти з окупованих територій отримали змогу вступати до вишів без результатів НМТ», – наголосила директорка Львівського центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
Станом на сьогодні у Львівській області зареєстровано понад 20 тис. учасників. Запрошення до тестування, у яких будуть вказані дати НМТ і адреса його проведення, будуть розміщені в їхніх особистих кабінетах – за 10 днів до початку.
За словами Лариса Середяк, багато українських вступників перебувають за кордоном, вони зможуть скласти НМТ у тимчасових екзаменаційних центрах, котрі на сьогодні відкриті у 32 країнах (Польща – у 6 містах, Німеччина – у 4), що прийматимуть дітей у червні. Кількість місць у тих центрах обмежена: наприклад, якщо хтось не встиг зареєструватись у Берліні, доведеться їхати до Лейпцига.
Для вступу у магістратуру цього року треба буде скласти: єдиний вступний іспит - ЄВІ; єдине фахове вступне випробування – ЄФВВ.
Докладна інформація про це розміщена на сайті УЦОЯО за покликанням: https://testportal.gov.ua/yakym-bude-yedynyj-vstupnyj-ispyt/
Реєстрація на ЄВІ триватиме з 8 по 31 травня. Для реєстрації необхідно звернутись до приймальної комісії закладу вищої освіти, після цього буде створено Кабінет учасника ЄВІ/ЄФВВ.
Тестування відбудеться 23-21 липня, результат оприлюднять до 25 липня.
Додамо, що докладніша інформація про тестування розміщена на сайтах департаменту освіти і науки Львівської ОДА і Українського і Львівського центрів оцінювання якості освіти. Зокрема, на сайтах Центрів розміщені демонстраційні варіанти тестових завдань, завдяки чому можна змоделювати увесь процес тестування, що дозволить уникнути зайвого хвилювання і розгубленості під час НМТ.
Джерела офіційної інформації:
- www.lvtestportal.gov.ua – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
- (032) 242 26 60; (067) 673 49 81 – телефони гарячої лінії Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.