Для медіаспільноти Львівщини провели семінар з основних аспектів ЗУ «Про медіа»
Закон визначає правові засади діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду у цій сфері.
Сьогодні, 21 квітня, у приміщенні Львівської обласної військової адміністрації відбувся семінар для медіаспільноти Львівщини. В межах заходу говорили про основні аспекти Закону України «Про медіа».
Спікери семінару стали юрист, експерт з медійного права, заступник директора Центру демократії та верховенства права, член Незалежної медійної ради, член робочої групи з розробки закону Ігор Розкладай та провідний спеціаліст секретаріату представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Львівській області Тарас Шоробура.
Учасникам розповіли про структуру споживання новин у розрізі медіа, розподіл аудиторії новин у соціальних мережах, норми медійного закону, на кого вони розповсюджуються, яким має бути контент, вимоги до нього.
Нагадаємо, що 31 березня 2023 року набрав чинності Закон України «Про медіа». Верховна Рада ухвалила Закон 13 грудня 2022 року. 29 грудня 2022 року закон «Про медіа» завізував президент Володимир Зеленський. Ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС.
Закон визначає правові засади діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду у цій сфері.
Законодавчий акт конкретизує вимоги до прозорості структури власності та контролю медіа. Окрім того, документ визначає особливості правового регулювання діяльності медіа в умовах збройної агресії.
У зв‘язку з набранням чинності Закону «Про медіа» втрачають чинності закони «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформаційні агентства», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» та «Про захист суспільної моралі».
Водночас у прикінцевих і перехідних положеннях закону зазначені окремі норми, які набирають чинності в різний час. Зокрема, йдеться про положення щодо обсягів мовлення державною мовою, кількості національного та європейського продуктів, особливості застосування заходів реагування на порушення у сфері медіа, а також про особливості й строки перереєстрації друкованих медіа.