У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі успішно прооперували підлітка із пухлиною кісток тазу
Пухлини кісток тазу, особливо на внутрішній стороні – найважчі для хірургів через ускладнений доступ до утвору.
15-ти річному Петру тривалий час дошкуляв сильний біль у спині, який заважав тренуватись, адже, підліток займався важкою атлетикою та мріяв про кар'єру спортсмена. Тому хлопець звернувся по медичну допомогу.
«У пацієнта виявили пухлину тіла клубової кістки тазу, це наймасивніша частина тазової кістки. Вона мала великі розміри і стискала інші органи. Рентгенологічне обстеження показало, що утворення доброякісне, тож ми запропонували пацієнту оперативне втручання: видалення пухлини з подальшим заповненням дефекту кістковим імплантом», – зазначив хірург-ортопед ЗУСДМЦ Олександр Щуровський.
Медик також розповів, що пухлини кісток тазу, особливо на внутрішній стороні – найважчі для хірургів через ускладнений доступ до утвору. Проте фахівці Центру мають великий досвід у лікуванні таких патологій. Тож і цього разу втручання було успішним. Петро одужує та чекає на продовження тренувань у залі.
Доброякісні патологічні утворення у кістках тазу у дітей і підлітків не є поширеними. Здебільшого така локалізація характерна для злоякісних захворювань – наприклад, саркоми Юїнга чи хондросаркоми. А найчастіше у маленьких пацієнтів виявляють остеохондроми нижніх кінцівок і плечової кістки, та енхондроми фаланг пальців кистей та стоп.
«Зазвичай дрібні дефекти після видалення пухлини ми заповнюємо донорською кісткою. Коли ж ми використовуємо власні кістки пацієнта, то найчастіше беремо їх з тазу, бо там є достатньо кісткового матеріалу. До того ж це має кращий косметичний ефект, ніж, коли брати матеріал з ребра чи великогомілкової кістки. Ми також стараємось не використовувати засобів додаткової фіксації при лікуванні енхондроми пальців кистей чи стоп. Діагностувати доброякісну патологію можна після проведеної рентгенографії. Сумнівні пухлини чи завідомо злоякісні потребують проведення інших досліджень – КТ, МРТ, біопсії. Лікування доброякісних пухлин кісток – оперативне, найчастіше – з одномоментним заповненням дефекту кістковим імплантом. Тому будь-який біль у кістках, навіть незначний – це привід звернутись до ортопеда», – наголосив лікар.