Формування спроможної мережі медзакладів: до 11 квітня громади повинні представити своє бачення
Згідно з дорученням Міністерства охорони здоров’я, на Львівщині, як і у всіх областях, напрацьовують спроможну мережу закладів охорони здоров’я.
До 11 квітня громади Львівщини повинні представити своє бачення спроможної мережі медзакладів на території, або ж прийняти пропозиції, напрацьовані у департаменті охорони здоров’я ЛОВА відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2023 № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я».
Узгодження спроможної мережі у громадах обговорили учора, 6 квітня, під час онлайн-наради у Львівській ОВА за участі профільного заступника начальника ЛОВА Івана Собка, директора департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса, голів територіальних громад та районних військових адміністрацій.
Упродовж минулого року формування спроможної мережі обговорювали з власниками медичних закладів, тобто, з територіальними громадами в особі голів територіальних громад, зокрема, місце кожного закладу охорони здоров’я у новій системі, яку пропонує законодавство – кластерних, надкластерних чи загальних лікарень.
Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, згідно з постановою Кабінету Міністрів від 28.02.2023 №174, обласні військові адміністрації повинні до 1 травня розробити та подати на погодження Міністерству охорони здоров’я пропозиції щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я та проєкти планів розвитку госпітальних округів.
У зв’язку з цим, у департаменті охорони здоров’я напрацювали протокол узгодження, який складається з двох частин: перша – це бачення департаменту щодо місця закладів охорони здоров’я громад в мережі, і друга частина – протокол розбіжностей. Керівники громад можуть викласти у протоколі своє бачення мережі або ж прийняти напрацювання департаменту.
«Після заповнення протоколу голови громад через районні військові адміністрації до 11 квітня передають разом з листами узгодження підписані протоколи до департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації.
Зі свого боку, до 1 травня у департаменті мають проаналізувати середньотривалі плани розвитку медзакладів, провести звірку з даними Національної служби здоров’я і подати консолідовану інформацію до Міністерства охорони здоров’я», – пояснив Іван Собко.
Окрім того, як наголосив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис, надалі у Міністерстві визначать дати, коли департамент охорони здоров’я презентуватиме пропозиції щодо спроможної мережі закладів охорони здоров’я та проєкт плану розвитку Львівського госпітального округу.
«Ми дякуємо головам територіальних громад за активну роботу та відповідальне виконання всіх покрокових етапів у процесі напрацювання спроможної мережі.
Також наголошуємо на необхідності ознайомитися з усіма вимогами, які ставить Міністерство щодо визначення типів медазкладів та врахування їх при заповненні протоколів узгоджень», – зазначив Орест Чемерис.
Детальніше про те, що зміниться у системі медичних закладів, читайте за посиланням: Орест Чемерис розповів про формування госпітального округу Львівщини