Санаторій у Трускавці рішенням Уряду надаватиме соціальні послуги ВПО
Проєкт розпочався 1 квітня цього року та триватиме до кінця 2024 року.
В межах експериментального проєкту Міністерства соціальної політики два санаторії сфери управління Міністерства соціальної політики надаватимуть соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України № 248. Йдеться про спеціалізований Трускавецький санаторій «Батьківщина», що на Дрогобиччині, та спеціалізований Миргородський санаторій «Слава».
Про це повідомляють в Управлінні праці та соціального захисту населення Дрогобицької РВА.
Обидва санаторії надаватимуть найбільш затребувані соціальні послуги на безоплатній основі внутрішньо переміщеним особам:
- з числа осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої рф території України, а також населених пунктів, розташованих в районі проведення воєнних (бойових) дій чи які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), в т.ч. під час обов’язкової евакуації;
- осіб, в яких житло зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат.
Які соціальні послуги будуть надаватись:
- надання притулку (тривалістю надання послуг одній особі - не більше як 6 місяців
- підтримане проживання
- догляд стаціонарний (не більше як 50 особам)
- соціальна адаптація
«Умовою для надання соціальних послуг є наявність довідки про взяття на облік ВПО. Для отримання соціальних послуг особа, яка їх потребує, подає заявку та необхідні документи органу соціального захисту територіальної громади за місцем перебування на обліку», - зазначають в Управлінні соціального захисту Дрогобицької РВА.
Надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, та фінансуватиметься в межах експериментального проєкту державою.
Самі санаторії змінять організаційно-правову форму державної установи на державні некомерційні підприємства. Це дозволить підвищити фінансову й управлінську автономію цих закладів. До сьогодні існувала ситуація, коли держава не оплачувала послуги, а напряму фінансувала утримання цих бюджетних установ.
Зміна організаційно правової форми надасть державним некомерційним підприємствам нові можливості, такі як самостійне затвердження організаційної структури та штатного розпису, визначення розміру оплати праці своїх працівників, право надавати інші платні послуги, отримувати кошти з різних джерел фінансування (у т.ч. кошти донорів).