На Львівщині затвердили регіональний план дій для виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»

Затвердили план дій Резолюції Ради Безпеки ООН 1325
Документ адаптували до умов воєнного стану, він спрямований на врегулювання рівної участі жінок і чоловіків у воєнних процесах та протидії насильству за ознакою статі.
Сьогодні, 4 квітня, у Львівській ОВА відбувся брифінг щодо затвердження регіонального плану дій для виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Документ передбачає залучення жінок до ухвалення рішень у національних, регіональних і міжнародних інституціях, забезпечення рівності їхніх прав та захисту від сексуального насильства – кожен з аспектів адаптували до умов повномасштабної війни.
Читайте також: Пані Посол Великої Британії в Україні відвідала «ВОНА хаб» у Львові
«В Україні затвердили вже другий план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Це була спільна робота Уряду, а також громадських та міжнародних організацій. Документ оновили в грудні 2022 року. Тоді його підлаштували до викликів, з якими стикаються українці в умовах повномасштабної агресії росії – змінили підходи, розширили цільові групи, приділили більше уваги тим безпековим ризикам, які з’явились зараз. Адже росіяни використовують сексуальне насильство як зброю у війні, від цього страждають тисячі людей, а особливо жінок. Багато з них знайшли прихисток на теренах Львівщини, де їм повинні допомагати фізично і психологічно», – наголосила Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.
Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, область продовжує напрацьовувати рішення, які відповідають оновленому плану Резолюції. Зокрема, у ЛОВА підготували дорожню карту громад, які ініціюють відкриття центрів з надання психологічної допомоги та реабілітації постраждалих жінок.
«Львівщина відкрита до впровадження різних проєктів. Сьогодні начальник Львівської ОВА Максим Козицький підписав розпорядження, яке затверджує оновлений план Резолюції. У територіальних громадах області вже функціонує багато спеціалізованих центрів, де цілі команди надають психологічну допомогу, реабілітацію жінкам, які постраждали від насильства, в тому числі під час повномасштабної війни. Такі місця працюють у Стрию, Дрогобичі, Городку, Трускавці, Новому Роздолі, Львові. Далі – більше. Ми вже підготували дорожню карту громад, які підтримують відкриття ще багатьох таких центрів. Дякую за допомогу Уряду та міжнародним партнерам. Дякую людям, які працюють щодня в такому непростому напрямі», – підкреслив Іван Собко.
До теми: У Стрию працює дружній до жінок і дівчат простір «Вільна»
Щоб сприяти ефективній реалізації Резолюції, в області функціонує Коаліція «Львівщина-1325». За словами її координаторки Любові Максимович, до розробки нового плану дій долучились 50 представників органів державної влади, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, закладів освіти, інших підприємств, установ та організацій.
Коаліція працює за підтримки Українського Жіночого Фонду. Як додала директорка з питань стратегічного розвитку УЖФ Наталія Карбовська, організація вже 5 років працює з Урядом та керівництвом областей України у сфері локалізації національного плану дій. Станом на зараз є 14 коаліцій, вони об'єднують майже 400 людей. Львівська Коаліція є найбільшою.