Золочівська громада працює над розробкою комплексного плану просторового розвитку

Стратегічна Сесія З Формування Завдання На Розробку Комплексного Плану Просторового Розвитку Території Золочівської Територіальної Громади (8)
Вчора, 29 березня, відбулась стратегічна сесія з формування завдання на розробку комплексного плану просторового розвитку території Золочівської територіальної громади.
Мета заходу – врахувати думку всіх зацікавлених сторін щодо загального вектора та основних напрямків розвитку громади на наступні декілька років.
«Комплексний план – це документ, необхідний кожній громаді, яка прагне рости і розвиватися, використовуючи усі ресурси, наявні на її території, максимально ефективно. Він не лише врегульовує найширший перелік питань, пов’язаних із просторовим розвитком, але й робить це із збалансованим урахуванням інтересів і держави, і громади, і приватних інвесторів. У результаті, виграють всі. Цей документ є надзвичайно важливим і я раджу усім громадам області активізувати його розробку, як це робить Золочівщина», – розповіла директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько.
Над амбітним завданням спільними зусиллями працювали представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, локального бізнесу, жителі громади, а також експерти у різних галузях місцевого та національного рівнів.
Усіх учасників заходу поділили на кілька груп, відповідно до їхніх компетенцій та професійних зацікавлень, – кожна команда мала продумати і презентувати свої ідеї, щодо бажаного розвитку громади в п'ятьох основних напрямках:
- збереження природної та історико-культурної спадщини, розвиток туризму;
- господарська діяльність та виробнича забудова територій;
- перспективи розвитку аграрного сектору;
- житлова забудова та обслуговування населення;
- забезпечення території інженерною та транспортною інфраструктурою, мобільність.
Серед запропонованих ідей: відбудова реабілітаційного центру, відновлення геліпорту для медичної евакуації, створення мережі соціальних аптек у найвіддаленіших населених пунктах громади; спорудження альтернативних джерел енергії, реконструкція та розвиток очисних споруд, прокладання інженерних мереж; будівництво/ремонт автомобільних доріг, (туристичних) велодоріжок; створення центру туризму, розробка туристично-патріотичних маршрутів, побудова центрів дозвілля для молоді, спортивного багатофункціонального центру; реставрація пам’яток архітектури та багато інші.