Шість притулків для ВПО отримають продуктові набори від локальних агровиробників в межах італійсько-українського проєкту
В області реалізують один з етапів благодійної ініціативи «Хліб для миру».
На Львівщині втілюють українсько-італійський проєкт «Хліб для миру України», який започаткували у квітні 2022 року. Співпраця передбачає допомогу фермерам області, а також ВПО, які зараз проживають у Львові. Так, Італійський Соціальний кооператив Pausa Café долучився до кількох ініціатив Львівської ОВА та Львівської Аграрної палати. Детальніше про це під час брифінгу у медіацентрі «Україна» розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОВА Тетяна Гетьман.
«Італійський соціальний кооператив звернувся із пропозицією допомогти до Львівської Аграрної палати ще минулого року. Разом нам вдалось започаткувати вже три активності, які спрямовані на підтримку наших аграріїв і ВПО. По-перше, ми закупили зерно пшениці, яке експортували в Італію. Там, на базі кооперативу, з цієї сировини виготовили борошно та хліб, які продавали в італійських магазинах. 30 центів з кожної одиниці проданої продукції реінвестовували в закупівлю насіння, якеу жовтні роздали 72 фермерським господарствам Львівщини. Загалом вони отримали понад 28 тонн насіння – це друга активність яку нам вдалось реалізувати», – наголосила Тетяна Гетьман.
Третю спільну ініціативу вдалось втілити нещодавно. Йдеться про передачу продуктових наборів у місця, де проживають вимушені переселенці. За словами голови Львівської Аграрної палати Ігоря Вуйцика, до виготовлення продукції для допомоги притулкам долучились 7 крафтових виробників зі Львівської області.
«З початку повномасштабної війни Львівська Аграрна палата намагалась надавати допомогу фермерам Львівщини. Відтак, ми уклали угоду з Італійським соціальним кооперативом – одна з наших ідей передбачає передачу продуктів харчування у прихистки. Конкурс для вибору виробників цієї продукції відбувся відкрито. Ми підготували оголошення на сайті Агропалати, згодом 19 господарств подали заявки, з них 7 відповідали заявленим критеріям. Продукція мала бути сертифіковано, адже в прихистках перебувають як і дорості, так і діти – це велика відповідальність». – Зазначив Ігор Вуйцик.
Комерційна директорка одного з залучених виробництв – «Шкварка» Анна Рибій-Слюнченко, наголосила, що загалом планують організувати 5 поставок їхньої продукції у притулки. Перша вже відбулась – це 7, 5 кг продукту. Набори отримав прихисток при Церкві «Учнів Ісуса Христа» у Львові. За словами диякона Церкви Тараса Столярчука, впродовж року там прийняли приблизно 5 тисяч людей – більшість виїхали за кордон. Зараз у притулку проживає понад пів сотні ВПО.