Аграріїв Львівщини ознайомили з актуальними питаннями податкового та трудового законодавства

Круглий Стіл За Участі Представників Підприємств Агропромислової Галузі Львівщини (1)
Відбувся круглий стіл за участі представників підприємств агропромислової галузі Львівщини.
Організаторами виступили Департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА та Західне міжрегіональне управління Держслужби з питань праці.
«Агропромисловий комплекс – це один із пріоритетних напрямків розвитку економіки нашої держави, а галузь сільського господарства відіграє в цій системі провідну роль. Сфера виробництва залишається однією з найбільш травмонебезпечних. Умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських підприємств безпечних умов праці. На сьогодні також гостро стоїть питання належного оформлення трудових відносин, адже лише оформивши трудові відносини з працівниками та сплачуючи податки до бюджету аграрії можуть розраховувати на фінансову підтримку з державного та обласного бюджету для розвитку своєї діяльності», - зазначила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман.
Робота ЗМУ Держпраці упродовж 2023 року консолідована на проведенні інформаційних кампаній щодо покращення стану охорони праці на підприємствах, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, попередження виробничого травматизму, оформлення трудових відносин, тощо.
«У всіх нещасних випадках в сфері сільського господарства причинами є неналежний контроль за підлеглими працівниками, а також недбалість самих працівників, з якими трапились такі випадки. Така недбалість в більшості випадків пов’язана із відсутністю знань з безпеки праці, відсутністю інструктажів з охорони праці», - розповів заступник начальника ЗМУ Держпраці Андрій Вакула.
Окрім цього зосередили увагу на норми створення безпечних і безаварійних умов праці у суб’єктів господарювання сільського господарства та мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві під час проведення весняно-польових робіт, зокрема, в умовах воєнних (бойових) дій в Україні.
Представники управління Держпраці наголосили на важливих аспектах посівної кампанії у воєнний період, стану та причин виробничого травматизму в сільськогосподарській галузі, а також основних вимог законодавства про працю та безпеку праці. Також розказали про ризики та наслідки незадекларованої праці.
«Під час безпосереднього проведення весняно-польових робіт на підприємствах сфери АПК має належним чином експлуатуватися техніка. Особливої уваги суб’єкти господарювання мають приділяти роботам, пов’язаним із підготовкою мінеральних добрив до їх внесення у ґрунт. Такі роботи необхідно здійснювати за допомогою механізмів, оснащених пристроями для зниження пилоутворення. Працівники повинні використовувати відповідний спецодяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту органів дихання й зору. Не дозволяється готувати розчини пестицидів безпосередньо в полі без засобів механізації», - зазначила начальник управління інспекційної діяльності у Львівській області ЗМУ Держпраці Віталія Шепега.
Окрім цього, у заході в ролі спікерів виступили представники ГУ ДПС у Львівській області та Львівського обласного центру зайнятості. Кожен з них в межах компетенції презентував інформацію про трудові відносини членів фермерського господарства, порядок отримання фермерами виплат з бюджету з єдиного внеску, а також про діяльність центру зайнятості та фінансової підтримки у вигляді активних програм, що реалізуються через такі центри.
Детальніше можна ознайомитися з презентаційними матеріалами за посиланням: https://griml.com/R4rYD