«Гвардія наступу»: захисник Маріуполя про мотивацію, набір до нових бригад та жінок на війні
Командиром бригади «Сталевий кордон» став оборонець «Азовсталі» Валерій Падитель.
Під його командуванням прикордонники виконували завдання з оборони Маріуполя. Він останнім зі свого підрозділу вийшов з «Азовсталі» та потрапив у російський полон. Після Оленівки 21 вересня був звільнений з полону та згодом очолив 15-й мобільний прикордонний загін бригадного типу.
В межах інформаційної кампанії «Гвардії наступу» Валерій відповів на кілька запитань. Найперше, на запитання про значення патріотизму, відповідає так: для мене перша асоціація – це любов до Батьківщини, вміння пожертвувати найціннішим.
Опишіть справжнього командира
- Це людина, яка бере на себе відповідальність за свої рішення, адже він нього залежить безпека свою та свого підрозділу під час виконання завдання. Складовими ідеального військового є хороша фізична підготовка, знання матеріальної частини та повага від колективу.
Про Маріуполь
- Я 27 років військовослужбовець. На період початку повномасштабної війни був начальником першого Донецького прикордонного загону, що дислокувався у Маріуполі. На «Азовсталі» найперше, про що постійно думав – зберегти життя людям. Далі – успішно виконати бойові завдання, бо без цього ми й тижня би не вистояли. Не залишала думка про прорив оточення.
Про полон в Оленівці
- Я розумів, що не маю права морально здатися, бо зі мною був колектив, мої побратими, для яких це був би негативний приклад.
Про нові методи ведення бою
- Зараз війна технологій. Якщо ми вміємо користуватись безпілотниками, то це велика перевага для піхоти, артилерії. Таким чином ми бачимо поле бою, переміщення ворога. Ця інформація допомагає вести бій.
Про жінок на війні
- Зі мною на «Азовсталі» були молоді дівчата, яким по 20-30 років. Вони не боялись нічого. Під обстрілами забирали поранених хлопців, надавали медичну допомогу, простіше кажучи «зашивали» рани і врятували багато життів
Для цього ми це робимо
- Ми це робимо для наших дітей. У мене зараз підростають діти, нове покоління українців. Ця війна заклала у всіх загострене почуття патріотизму. З часом у нас виростуть високоосвічені вільні люди, готові будувати нову країну.
Про «Сталевий кордон»
- У своїй бригаді хочу бачити вмотивованих хлопців та дівчат, які люблять свою країну, знають, що таке батьківський дім та бачать своє майбутнє у вільній Україні. Чекаємо вас. Як командир гарантую вам навчання, наявність зброї та ухвалення лише тих рішень, які допоможуть здобути Перемогу та зберегти життя.
Про Перемогу
- Місце, де хотів би відсвяткувати нашу Перемогу – однозначно та принципово Маріуполь. Зібрати усіх своїх хлопців, заїхати на «Азовсталь», пройтися знову тими героїчними місцями.
Кампанія «Гвардія наступу» спрямована винятково на найм вмотивованих людей, які добровільно записуються до бригад. Людина яка хоче приєднатися до «Гвардії наступу» може подати відповідну анкету на сайті STORM.MVS.GOV.UA. Можна обрати бригаду, в якій хоче служити людина – це або бригада Нацполіції «Лють», чи бригада Держприкордонслужби «Сталевий кордон» чи шість бригад Нацгвардії.
Інший варіант – є телефон гарячої лінії 080 010 00 20, за яким можна проконсультуватися і отримати інформацію, куди прийти. Або ж подати анкету через Центри надання адміністративних послуг. На Львівщині працюють 8 ЦНАПів, де можна отримати консультацію та заповнити анкету кандидата. Адреси за посиланням - https://loda.gov.ua/news/56213
Умови прийому:
- громадянин (громадянка) України віком в особливий період від 18 до 60 років
- придатність до військової служби за станом здоров’я
- відсутність судимостей
Є кілька етапів відбору: збір необхідних документів, співбесіда в органі Держприкордонслужби, професійно-психологічний відбір, медичний огляд.