Завершили аналітичний етап розробки Стратегії розвитку Миколаївської громади
Над ним працювала Робоча група з формування Стратегії розвитку Миколаївської міської територіальної громади на період до 2027 року. Це управлінці, представники бізнесу та громадськості. Експертну підтримку надали Львівська ОВА та Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».
В межах засідання презентували соціально-економічний профіль Миколаївської громади, обговорили стан та перспективи розвитку, наслідки воєнного часу, можливості громади в залученні ресурсів.
Під час засідання учасники провели аналіз сильних та слабких сторін громади, а також можливостей і загроз.
«Серед сильних сторін Миколаївської громади, насамперед слід виокремити її потужний логістичний та транзитний потенціал за рахунок розміщення 38 км від Львова, наявності автомобільної дороги М-06 Київ-Чоп (на м. Будапешт через міста Львів, Мукачево і Ужгород та державний кордон з Угорщиною), з яким збігається європейський автошлях E471, наявності електрифікованої залізничної магістралі Львів-Стрий-Чоп та залізничної станції Миколаїв-Дністровський у 3 км від центру м. Миколаїв, наявності та активного відновлення «Великого транзитного кільця» - дороги P-84 Бібрка-Кам’янка-Бузька-Жовква-Городок-Миколаїв-Жидачів-Калуш-Бурштин, яке з’єднує між собою основні магістралі Львівщини», - розповів заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Вадим Табакера.
Попри залежність місцевого бюджету від ПРАТ «Миколаївцемент», яке забезпечує 42% надходжень, тут наявні передумови для розвитку таких видів економічної діяльності: будівництво, виробництво текстильних виробів, сільське господарство, рибництво, транспорт, торгівля.
Для розвитку і розширення економіки робота повинна бути спрямована на оцифрування нових привабливих для інвестицій об‘єктів, активному їх просуванні, розміщенні на Аналітичному порталі Львівщини та інших інвестиційних майданчиках.
«З впевненістю можу сказати, що громаді варто розвивати рекреацію, туризм, навіть створювати веломаршрути між сусідніми громадами та до Львова», - додав Вадим Табакера.
Передують цьому такі сильні сторони громади як наявність унікальної історико-культурної спадщини: пам’яток історії, таких як Комплекс фортифікаційних та інженерних споруд «Фортеця м. Миколаїв», група печерних сховищ, пам’яток архітектури і археології, споруд (наприклад, Каплиця «Писанка» на горі «Високий камінь»), музеїв, унікальної нематеріальної спадщини, як історичний розвиток гончарства, каменярства.
Також тут наявні різноманітні можливості рекреації та відпочинку за рахунок значних водних ресурсів, зокрема р. Дністер та її приток, 1 тис. га ставків і озер (наприклад, штучне карстове озеро Задорожнє) та підземних вод.
Усі ці сильні сторони знайдуть своє відображення в обраних стратегічних, оперативних цілях і завданнях громади на період до 2027 року, роботу над якими проводили у галузевих підгрупах.
Також як зазначили учасники робочої групи акцент варто зробити на тому, щоб подолати негативні тенденції впливу на довкілля видобутку корисних копалин.
Крім того, важливим викликом для громади сьогодні є втримати молодь, а це і створення сприятливого сучасного молодіжного середовища, благоустрою населених пунктів, парків, центральних площ, сприяння подальшій роботі широкого кола громадських організацій.
«Впевнений, що громада правильно використає свій величезний потенціал та зможе сформувати стратегічні проєкти, які мають бути реалізовані в наступні три роки», - наголосив Вадим Табакера.
Нагадаємо, Миколаївська громада одна з 4-х, які на прохання Львівської обласної військової адміністрації додатково обрав Проєкт USAID «Говерла» для надання експертної підтримки під час розробки стратегій розвитку.