«Чіткий розподіл повноважень між місцевим самоврядуванням та виконавчою владою сприятиме місцевому розвитку», – Максим Козицький
Очільник Львівської ОВА взяв участь в онлайн-форумі «Децентралізація 2023. Законодавчий порядок денний в умовах війни».
Сьогодні, 28 лютого, начальник Львівської ОВА Максим Козицький взяв участь в онлайн-форумі «Децентралізація 2023. Законодавчий порядок денний в умовах війни». Під час панельної дискусії представники влади та громадськості обговорили вдосконалення системи розподілу обов’язків між органами влади на законодавчому рівні.
«Навіть в умовах воєнного стану ми повинні працювати над продовженням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Адже процес розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади дозволить кожному мешканцю громади зрозуміти хто за що відповідає в конкретному населеному пункті, районі, області, державі. Кожен посадовець з іншої сторони має розуміти, чим він займається і зону свого першочергового втручання. Однак, поки ця система працює не так як ми того хочемо, насамперед в таких галузях як соціальний захист, освіта, та охорона здоров'я», – наголосив очільник Львівщини.
Йшлося також про запровадження інституту префектів – посадових осіб, які будуть здійснювати адміністративний нагляд на місцях. За словами Максима Козицького, це важлива ініціатива, проте вона теж потребує регулювання. Зокрема, префектам мають встановити чіткі повноваження щодо здійснення координації правоохоронних органів і відслідковування законності дій посадових осіб територіальних громад.
Окрім цього, очільник Львівської ОВА згадав про підзаконні акти, які найбільше впливають на діяльність обласних адміністрацій в умовах воєнного стану.
«Хочу наголосити на важливості постанов Кабміну, відповідно до яких голови адміністрацій у воєнний час можуть впливати на вирішення найбільш нагальних питань шляхом прямого адміністрування обласного бюджету. Також наша діяльність в умовах війни має обмежуватися лише найнеобхіднішими видатками на рівні держави, регіону, громад. Це своєрідний фільтр, який дозволяє адміністраціям чи головам ТГ здійснювати видатки, які станом на зараз уряд вважає дійсно необхідними. В обох випадках це дозволяє нам фокусуватися на найбільш критичних видатках, відштовхуючись від реальних потреб областей, оперативно діяти в напрямку створення умов для ВПО, реалізовувати пріоритетні інфраструктурні проєкти в галузях освіти, охорони здоров’я тощо, інженерної інфраструктури», – підкреслив він.
Зазначимо, організаторами форуму є Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, ГО «ДЕСПРО» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».