Аграріїв Львівщини інформуватимуть щодо фінансової підтримки у воєнний час
В районах області розпочали цикл виїзних робочих зустрічей з питань фінансової підтримки мікро- та малих виробників аграрної продукції.
Перша така зустріч відбулась сьогодні у Дрогобицькому районі.
Під час зустрічі розглянули питання залучення додаткових фінансових ресурсів для мікро- та малих виробників аграрної продукції, зокрема, як отримати фінансову підтримку в межах державних і обласної програм та як залучити кошти від міжнародних проектів технічної допомоги.
«В області розпочали реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області. У 2023 році з обласного бюджету на неї виділили трохи більше 34 млн гривень, а це на 27% більше ніж торік. В цьому році ми ввели нові напрями підтримки – це пільгове кредитування на створення об’єктів доданої вартості під 3% річних в розмірі до 2 млн. грн, дотація за кожну прирощену корову в розмірі до 30 тис. грн та підтримка органічних виробників у вигляді бюджетної субсидії на 1 га оброблювальних угідь», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.
Під час зустрічі учасники ознайомились з умовами програми грантової підтримки, подання заявок на яку уже розпочали. Окрім цього, експерт ФАО розповів про особливості підготовки бізнес-планів та надав практичні рекомендації щодо заповнення заявок та аплікаційної форми через Державний аграрний реєстр.
Також присутні дізнались про чинні програми кредитування від АТ «Ощадбанк» та програми фінансового стимулювання суб’єктів господарювання за працевлаштування незайнятого населення від Державної служби зайнятості.
Заступниця директора департаменту – начальниця управління продовольства та розвитку сільських територій Оксана Бакун ознайомила присутніх з новим Порядком бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану.
Окремо зосередились на темі критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
«Кабмін прийняв постанову «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час». Відтепер у разі наявності у підприємства мобілізаційного завдання (замовлення), воно має звернутися до органу, що його встановив», - зазначила Оксана Бакун.
Також в межах заходу присутніх ознайомили з останніми змінами земельного та податкового законодавства.