На Городоччині добровольці записуються до лав новостворених бригад «Гвардії Наступу» (фото)
Кампанію оголосили лише тиждень тому, а в ЦНАП м. Городок уже зголосилися добровольці, охочі звільняти українські території у лавах усіх формувань «Гвардії Наступу».
Загалом сформованих нових бригад є вісім: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій» та «A30В». Усі вони створені на базі Національної Гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби.
Основу новостворених бригад складатимуть чинні та колишні військові й правоохоронці, які ще у 2014 році стали на захист України. Додатково бригади укомплектовують добровольці від 18 до 60 років.
Долучитися до новостворених штурмових бригад «Гвардії Наступу» можна у 8 ЦНАПах Львівщини. Один з таких розташований у Городку Львівського району.
«На базі цього ЦНАПу розгорнули рекрутинговий центр, де охочі долучитись до «Гвардії Наступу» можуть подати свої заявки. Наше завдання – залучити патріотично налаштованих людей до захисту нашої держави та повернення її територій. Доброволець самостійно може обрати, до якої бригади він хоче вступити: при Нацгвардії, Нацполіції чи Держприкордонслужбі. У ЦНАПі люди можуть ознайомитися зі завданнями, які кожна з бригад ставить перед своїми військовими. Основу цих бригад складають військові, у яких вже є бойовий досвід, зокрема у зоні проведення АТО/ООС. Це значно підвищує рівень боєздатності новостворених підрозділів. Сили оборони України формують нові бригади для гідної відсічі ворогу, звільнення тимчасово окупованих територій та повернення мирного життя на нашу землю», – наголосив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.
У ЦНАПі Городка опрацьовують заявки охочих. Кажуть, поки що найчастіше добровольці хочуть потрапити у бригаду при Національній поліції – «Лють».
«Мені 50 років. За фахом я інженер-будівельник і частину свого життя працюю на будівництві. Від 24 лютого 2022 року почав проходити різного роду вишколи. Я чудово розумію, що рано чи пізно кожному доведеться стати на захист свої країни, адже тут наші сім’ї, наші діти, які повинні жити вільно! Чисельність російської армії перевищує чисельність української. Серед наших захисників є військові, які від початку повномасштабної війни не мали змоги повернутися додому, відпочити та набратися нових сил. Хлопцям та дівчатам потрібна заміна. Я записався до лав бригади «Лють» і готовий виконувати усі завдання, які ставитиме керівництво. Головна мета – відвоювати свої землі назад!», – розповідає доброволець Василь.
До теми: Перелік усіх ЦНАПів Львівщини, куди можна подати заявку на вступ до «Гвардії Наступу».
При ЦНАПах добровольці можуть отримати детальну інформацію про кампанію, дізнатись місце дислокації бригад, заповнити заявку та подати первинні документи: паспорт, ІД-код, документ про освіту, трудову книжку, військовий квиток (якщо є).
З цим допомагають розібратися представники Нацгвардії, Нацполіції та Держприкордонслужби. Важливо знати, що врученням повісток у ЦНАПах не займаються.
«Нещодавно до нас прийшла жінка, приблизно років 40. Вона розповіла, що є внутрішньо переміщеною особою, хоче вступити на військову службу, почула про набір до «Гвардії Наступу». Мотивація жінки була великою, адже вона говорила, що неважливо, ким буде у бригаді – хоч кухарем, хоч стрільцем. Для неї головне – відвоювати дорогу додому. До слова, вона вже пройшла військово-лікарську комісію», – поділився діловод відділення кадрів однієї з військових частин Національної гвардії Микола.
Кожен кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний тест та тест з фізичної підготовки. Лише після цього його чи її зарахують в обрану бригаду. Після медичних комісій для бійців бригад розпочнеться навчання. Воно триватиме кілька місяців: спочатку індивідуальне, потім – у складі підрозділу. Коли командир буде розуміти, що підрозділ готовий, він перейде до виконання бойових завдань.
Записатися до лав «Гвардії наступу» можна також онлайн на офіційному сайті за посиланням – https://storm.mvs.gov.ua/