Максим Козицький взяв участь у засіданні координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я
Йшлось про надання психологічної допомоги українцям, зокрема і тим, які проживають на Львівщині.
Сьогодні, 8 лютого, начальник Львівської ОВА Максим Козицький доєднався до онлайн-зустрічі щодо питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги українцям, які постраждали від воєнних дій росії на території України. Це, насамперед, стосується військовослужбовців, цивільних, які виїхали з тимчасово окупованих територій, а також людей, які втратили близьких та людей з рухливою психікою.
В межах засідання Перша леді України Олена Зеленська презентувала Всеукраїнську програму ментального здоров’я. Аналогів такої ініціативи немає в жодній країні світу, її ідея – психологічна допомога має бути такою ж важливою, як і фізична. Реалізація Програми передбачає створення чіткої методики ментальної підтримки, яку б використовували по всій Україні, зокрема і на Львівщині, де зараз проживає майже 250 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців.
Зазначимо, робоча група медико-психосоціальної допомоги для ВПО при ЛОВА проводить регулярні зустрічі щодо дослідження потреб ВПО та актуальних викликів, здійснює координацію з міжнародними партнерами.
Окрім цього, Львівщина співпрацює з OCHA (управління ООН з координації гуманітарних справ) та робочою підгрупою з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Станом на сьогодні у всіх районах Львівської області функціонують консультативно-координаційні центри. Тому особи, які потребують психологічної допомоги, можуть безкоштовно скористатися послугами ККЦ. З вересня по грудень 2022 року працівники Центру допомогли понад 14 тисячам осіб.
Також, на Львівщині працює 7 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та 5 поліцейських мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства. Загалом, впродовж 2022 року до уповноважених органів надійшло понад 17 тисяч звернень щодо домашнього насильства, з них 14462 – від жінок, 1700 – від чоловіків, 1154 – від дітей.
Для тимчасового надання притулку постраждалим від домашнього насильства в області передбачені: відділення з надання притулку постраждалим від домашнього насильства, денні центри соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою особам, які постраждали від домашнього насильства, притулки громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» та відділення для жінок благодійного фонду «Назарет». Нещодавно у Львові запрацював безпечний простір для жінок, які опинились у складних життєвих обставинах «Вільна». Детальнішу інформацію про середовище можна переглянути тут. На базі всіх локацій працюють психологи та соціальні працівники.
Зі свого боку, Максим Козицький наголосив, що Львівщина і надалі працюватиме над створенням безпечних і корисних просторів на території області, де кожен, хто постраждав від будь-якої форми насилля або жахів війни, зможе отримати необхідну допомогу. Водночас для тих спеціалістів, які вже працюють на базах соціальних центрів, проводитимуть тренінги і навчання щодо роботи із постраждалими.