Інтеграція ВПО: як працюють ГО Стрийщини в умовах війни
Від початку повномасштабного вторгнення Стрийщина прихистила понад 35 тисяч вимушено переміщених осіб.
Для того, аби забезпечити людей всім необхідним та допомогти адаптуватись, у Стрийському районі в партнерстві із консультаційно-координатним центром громадські організації забезпечують безперебійну волонтерську діяльність.
8 лютого начальниця відділу комунікацій з громадськістю Львівської ОВА Христина Швец, очільник Стрийської РВА Богдан Янко, представники інститутів громадського суспільства Львова та Стрийщини обговорили питання роботи з вимушено переселеними українцями, які покинули свої домівки через повномасштабне вторгнення.
О. Володимир Мамчин - директор Благодійного фонду «Карітас» Стрийської єпархії УГКЦ. Він розповів, що до початку війни Фонд працював у соціальній сфері, зокрема з молоддю з інвалідністю. Війна змінила вектор діяльності, відтак зараз Фонд активно розвиває проєкт активізації соціального служіння в громадах та в гуманітарній галузі. Також представники Фонду надають різноманітні послуги для ВПО опікуються шелтером, а також представники організації працюють в координаційно-консультативному центрі.
«Маємо добру співпрацю із громадськими організаціями, які є невід’ємною частиною команди, яка працює на перемогу. Я щоразу кажу про те, що кожен на своєму фронті виборює перемогу. Маємо бути згуртованими та єдиними», – наголосив очільник Стрийської РВА Богдан Янко
Також в межах зустрічі представниця БО «Пріоритет 4_5_0» Ірина Левицька розповіла про діяльність, яка зосереджена на підтримці військових. Зокрема представники організації від початку повномасштабного вторгнення передали близько 25 тис посилок їжі та двічі на місяць їздять в зону бойових дій з гуманітарною допомогою. Окрім цього, здійснюють виготовлення окопних свічок для воїнів.
Про важливість інтеграції ВПО наголосив Микола Забейда, представник благодійного фонду «NEEKA».
Фонд працює понад 25 років, до повномасштабного вторгнення вони працювали із біженцями, а зараз із ВПО. Також вони активно співпрацюють із консультаційно-координатним центром, що діє на Стрийщині.
Як зазначили у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА, Стрийський район активно впроваджує заходи для переселенців, метою яких є ефективна інтеграція ВПО в районі, тут діють курси української мови, організовують культурно-просвітницькі заходи, де залучають ВПО.
Також самі переселенці заснували свою громадську організацію «Фонд допомоги ВПО», що є ефективним посередником між органами місцевої влади та інститутами громадського суспільства.