Приватним домогосподарствам відновлюють повну виплату за електроенергію за «зеленим тарифом»
НКРЕКП визначила такою, що втратила чинність постанову №396 від 26 квітня 2022 року, яка передбачала на час війни часткові розрахунки за вироблену домашніми генеруючими установками електроенергію.
Постанова НКРЕКП від 30 січня №153 набирає чинності з 1 лютого 2023 року. Вона визначає алгоритм погашення боргів перед власниками СЕС.
Метою прийнятих змін є забезпечення розвитку розподіленої генерації, захисту інтересів власників приватних домогосподарств, в яких встановлені генеруючі установки, збалансування інтересів учасників роздрібного ринку електричної енергії.
НЕК «Укренерго» повинне забезпечити постачальникам повну оплату компенсації різниці в тарифах, яка виникла у 2022 році.
Також проведуть моніторинг забезпечення розрахунків і вжиття всіх необхідних заходів, аби був дотриманий затверджений алгоритм.
Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергозбереження та житлово-комунального господарства Львівської ОВА у Львівській області впродовж 2022 року встановили 385 дахових сонячних станцій у приватних домогосподарствах, загальною потужністю 10,46 МВт. У порівнянні з 2021 роком кількість встановлених дахових сонячних електростанцій зросла на 20%.
Станом на 1 січня 2023 року 2303 сонячні електростанції працюють у приватних домогосподарствах області, загальна потужність яких складає 56,62 МВт.
Вироблену генеруючими установками електроенергію використовують для власних потреб, а надлишок відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом.
У департаменті нагадують про доцільність встановлення сонячних електростанцій у приватних домогосподарствах, адже вони дають можливість:
-забезпечувати потреби домогосподарств та громад в електроенергії;
-зменшувати залежність від імпорту традиційних енергоресурсів;
-заощаджувати на рахунках за електроенергію;
-бути автономними;
-стимулювати роботу вітчизняного бізнесу у суміжних галузях;
-підвищувати якість та стабільність постачання електроенергії.