Команда ЛОК передала 100 бронежилетів добровольцям Тростянця: історія міста під окупацією
Бронежилети отримало Тростянецьке ДФТГ. 24 лютого місто Тростянець Сумської області було окуповане росіянами й перебувало під контролем ворога 31 день.
В перший день повномасштабного вторгнення в приміщенні міської ради провели збір активістів, аби розробити подальші дії щодо стримування наступу росіян. Загалом на зборах було присутні 100 осіб. На зборах вирішили валити ліс, аби зупинити просування російських військових. Завдяки швидким діям на кілька днів зупинили одну з колон техніки ворога.
На жаль на іншій дорозі місцеві не встигли зупинити колону, й росіяни зайшли до беззахисного міста. Коли місто окупували, в громаді вже були сформовані групи партизан, які знали свої райони відповідальності та мали відповідні завдання.
В сусідньому Лебедині стояли десантні війська й працював військкомат. Завдяки цьому були отримані автомати, що дозволило організувати патрулювання, а також встановлено горизонтальні зв’язки із ЗСУ.
Це дозволило поповнювати військові формування ЗСУ добровольцями. Усі бажаючі, хто хотів боротися проти окупанта у військових з’єднаннях, через ліси вибиралися з окупованого міста та у визначених місцях долучалися до збройного спротиву. 7 березня Генштаб легалізував місцевих партизан в добровольче формування територіальної громади «Тростянець-1».
Тож черговою зупинкою команди Львівського оборонного кластеру став Тростянець. Передали 100 військових бронежилетів для хоробрих Захисників.
«Тростянець лише у кількох кілометрах від кордону з окупантами. Громада однією з перших прийняла бій, але захисники не мали нормального захисту в необхідній кількості. ЛОК відгукнувся на прохання забезпечити ДФТГ 100 бронежилетами 4 класу. Сьогодні ми дякували всім воїнам, які боронять громаду та спокій в домівках українців Сумщини», - розповів Кирило Новіков, керівник відділу фандрейзингу ЛОК.