Українські біженці та ВПО можуть скористатися послугою пересилання своїх документів: деталі
У Львівській ОВА відбувся брифінг щодо роботи ГУ Державної міграційної служби Львівщини у час повномасштабної війни.
На території Львівської області функціонують 29 підрозділів Державної міграційної служби. Від початку повномасштабної війни кількість оформлення закордонного паспорта на Львівщині збільшилася на майже 95% у порівнянні з 2021 роком. При цьому ID-карток – зменшилася. Про це йшлося під час брифінгу у Львівській ОВА.
З 1 січня 2022 року у Львівській області оформили понад 265 тисяч паспортів громадянина України для виїзду за кордон, ID-карток – 98 тисяч 893. У 2021 році, до прикладу, закордонних документів видали понад 135 тисяч. Також оформили майже 118 тисяч ID-карток.
«Підрозділи державної міграційної служби Львівщини у 2022 році зафіксували збільшення навантаження на 95%. Найбільше це стосується роботи п’яти підрозділів у місті Львові та підрозділів, які близькі до кордону. Міграційна служба спрощувала процедуру перетину кордону через продовження терміну дію закордонного паспорта на 5 років та вклейки фото дітей у закордонний паспорт законного представника. Термін надання такої послуги - 1 день. Також активно надавали послуги для іноземців та для осіб без громадянства: кількість звернень зменшилася майже на 50%. Головна причина – початок активної фази війни», - розповів начальник Головного управління ДМС у Львівській області Юрій Татомир.
Він також повідомив, що на території Польщі функціонують чотири підрозділи ДПС, які приймають українських громадян для оформлення паспортів, заміни посвідчення водія. Зараз триває з робота над відкриттям таких підрозділів у Німеччині, Словенії, Чехії та Туреччині.
Вартість виготовлення паспорта громадянина України у вигляді ID- картки за 10 робочих днів складає 820 грн, а за 20 робочих днів – 450 грн. Вартість за виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон: 7 робочих днів – 1496 грн.; 20 робочих днів – 856 грн. Варто звернути увагу на те, що це вартість Державної міграційної служби України, але при оплаті послуг оплачуються окремо послуги банку.
У планах на 2023 рік є спрощення доступу громадян України до адміністративних послуг міграційної служби, як на території України, так і за її межами.
Міграційна служба першочергово надає послуги військовослужбовцям (членам сімей), які мають термінову потребу виїхати за кордон на лікування чи на навчання, або ж повернулись на кілька днів з фронту, щоб оновити свої документи.
З 17 листопада набули чинності зміни до Постанов Кабінету Міністрів щодо пересилання ID-картки та закордонного паспорта за кордон та по Україні.
«Українські біженці які хочуть скористатися послугою пересилання документів повинні прийти в консульські установи за межами України з відповідною письмовою заявою. Така ж послуга доступна для ВПО на території України у відділення міграційної служби. Відповідно термін виконання займає від кількох тижнів до кількох місяців. Якщо у вас за кордоном закінчився термін дії закордонного паспорта або ID-картки потрібно також звернутися в консульство чи посольство України на території інших країн. Зі собою варто мати будь-який документ, що посвідчує особу. Важливо знати, що виготовлення українського паспорта дипломатичні установи не займаються», - зауважила заступниця начальника ГУ ДМС у Львівській області, начальниця Управління з питань ідентифікації та паспортизації Любов Онуфрійчук.
Міграційна служба та Центри надання адміністративних послуг активно співпрацюють з 2016 року. Відповідно до змін у законодавстві, повноваження з питань реєстрації/зняття з реєстрації фізичних осіб передали до органів місцевого самоврядування. Тобто, у ЦНАПах так само як і у підрозділах міграційної служби можна оформити закордонний паспорт, ID-картку та здійснити вклейку фотокартки у паспорт після виповнення 25 та 45 років. Втім, потрібно пам’ятати, що функції з моніторингу та контролю закріплені виключно за Головним управлінням ДМС.