«Українсько Польська Різдвяна Коляда»
Представники Польщі та України спільно виконали 8 українських та 8 польських колядок.
Сьогодні, 20 січня, у Вищій духовній семінарії Львівської архидієцезії відбувся культурний захід «Українсько-польська Різдвяна коляда 2023».
Майже 100 учасників з української та польської сторін зібрались, щоб вшанувати традиції двох народів, обговорити спільні та відмінні аспекти культурної спадщини та поділитись творчими надбаннями. Зокрема, вони разом заспівали 8 польських колядок та 8 українських, які присутнім допомогла виконати академічна хорова капела «Дударик» та Schola katedralna.
«Завдання наших народів – зробити все, щоб майбутні покоління запам'ятали та берегли традиції. Це Різдво для України є особливо важким, цей рік приніс у домівки багатьох українців горе, однак ми тримаємось та продовжуємо ділитись домашнім затишком і теплом. Поки хлопці та дівчата борються на фронті за наше життя, мову, культуру, звичаї, ми спільними зусиллями підтримуємо їх щодня, щохвилини.
Дякую незмінному другу України – Польщі за ту допомогу, яку вона надає нам з перших днів повномасштабної війни. Без вас було б значно важче тримати кожен фронт. Зрештою, цілий світ побачив, з якою щирою вдячністю вітали нещодавно у Львові Президента Республіки Польща пана Анджея Дуду. Сьогоднішнє єднання за колядою є таким самим знаком солідарності та підтримки, розради та доброї надії. Слава Україні! Слава Польщі!», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Участь у заході взяли представники польської спільноти, очільники департаментів ЛОВА, співробітники Генерального консульства РП у Львові, почесні консули, головні лікарі лікарень, представництво МЗС у Львові.
Генеральна пані консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч наголосила, що сподівається зберегти таку традицію і надалі.
«Це перше спільне святкування Польщі і України і, сподіваюсь, воно стане традицією. Я хочу присвятити кожну колядку тим, хто зараз бореться за незалежність України – в окопах, на лінії фронту, без можливості святкувати разом з нами. Вони воюють заради того, щоб ми могли жити в безпечному та вільному світі. Вони не почують цього співу, але їх серця б'ються за нас», – підкреслила вона.
Під час святкового дійства для присутніх також заспівав львівський виконавець Назар Савко та ансамбль із Новояворівська «Янтарні джерела».
В межах свята прозвучати такі колядки: «Свята ніч, тиха ніч», «Босий пастушок», «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Бог ся рождає», «Небо і земля», «Нова радість стала», «Przybieżeli do Betlejem», «Nie było miejsca», «Gore gwiazda Jezusowi», «Wśród nocnej ciszy», «Bosy pastuszek».
Ярина Пукало
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 32
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 9
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 16-
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 30
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 28
Kolyada229
Kolyada213
Kolyada226
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 15
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 22
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 19
Kolyada117
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 20
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 17
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 18
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 16
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 14
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 13
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 12
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 11
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 31
Kolyada181
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 10
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 7
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 8
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 5
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 6
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 4
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 3
«Українсько Польська Різдвяна Коляда» 2
Підпишіться, щоб отримувати листи.