«Моя Україна»: у Винниках відкрили виставку Володимира Патика
Виставку презентуватимуть упродовж місяця, відтак кожен охочий зможе оглянути твори митця.
Сьогодні, 19 січня, в Історико-краєзнавчому музеї у Винниках відкрили виставку живопису Володимира Патика.
«Моя Україна» – під такою назвою для гостей заходу представили понад два десятки картин художника. Будівлі, дерева, квіти, природа – все «оживає» на полотнах, відкриваючи глядачеві світ автора, світ його України.
Виставку відвідали заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, керівництво департаменту культури Львівської ОВА, громадські та творчі кола області.
«Кожна справа повинна мати свій почерк. І той почерк, який ми сьогодні тут бачимо, велика праця. Людина, яка вже, на жаль, не з нами, залишила по собі величезний доробок, мистецький скарб, який до вподоби не лише людям професійно та глибоко закоханим у мистецтво, а й поціновувачам. Кожне полотно мотивує задуматись, вникнути у сюжет, намагатись зрозуміти бачення автора, а зрештою просто насолоджуватися неймовірною Україною. Кожен день, особливо в умовах воєнних дій, дає нам все більше розуміння того, яке багатство ми маємо, будучи українцями: землю, державу, мову, людей зі стержнем, великими серцями, талантом й позицією. Ми маємо це берегти і плекати щодня», – наголосив Іван Собко.
Володимир Патик – український живописець, пейзажист, майстер натюрморту, член Спілки художників України з 1958 року, лауреат Національної премії імені Т. Г. Шевченка, народний художник України. Він був і залишається візитною карткою галицької школи малярства.
У творах Володимира Патика людина постає невід'ємною, органічною часткою Природи.
Чи то барви Карпатських гір, чи степові далі Півдня, чи й Наддніпрянська мальовничість, – куди б не повели мистця заманливі дороги, його душа переймається красою рідної землі. Відходячи від натури, він загострює форму, вміло застосовує контрасти кольорів, фактур, ліній, а фантазія-уява допомагає глядачеві глибше сприймати гармонійність світу. Іноді ж характер його творчості визначає дух самої Природи, в середовищі якої мислить себе мистець, – позаяк саме вона, Велика природа, пронизує глибинні, найсокровенніші струни душі його як індивіда, надихає на творення. Ця Патикова дійсність на полотнах – така ж монументальна, могутня й рідним-рідна, як і сама зачарована у Світах Україна.
«Кожен з нас приходить в той світ, щоб верстати свою дорогу: хто довгу, хто коротку, хто широку і гучну, хто ледве помітну стежинку. Життя Патика не йшло битим шляхом, але він усе своє життя беріг любов до Батьківщини, гідність, порядність. Він був людиною, яка всім бажала добра. Він бачив світ очима, розумів розумом, любив серцем, а оспівав свою Україну мазками. В його творах є вся Україна, він пройшов весь шлях Шевченка», – зазначила дружина художника Романа Патик.
На виставці презентували 23 картини художника, у тому числі останній автопортрет, який також зобразили на конверті та поштовій марці. Їх урочисто погасили в межах заходу.
Виставку презентуватимуть упродовж місяця, оглянути її можна щодня, окрім суботи, з 10:00 до 17:00.
Історико-краєзнавчий музей працює за адресою: Винники, вул. Галицька, 26.