У Львівській ОВА презентували календар «Шлях до перемоги»
Календар на 2023 рік створили спільно викладачі кафедри історичного краєзнавства ЛНУ ім. І. Франка і департамент комунікацій та внутрішньої політики ОВА.
У календарі подано хронологію протистояння Києва та Москви з часу всеохопного вторгнення військ РФ на територію України 24 лютого 2022 року. Ілюстрації символізують визначні факти та досягнення українського спротиву. Зокрема, Харківський контрнаступ, звільнення Херсона, знешкодження російського крейсера «Москва» та ін.
Як розповів перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик, зараз тираж календаря складає 1000 примірників, частину з них передадуть військовим на передову. Також електронну версію можна завантажити на сайті ОВА (https://bit.ly/3iQ8sEA).
«У нас виникла ідея, щоб здобутки 2022 року – здобутки кожного з нас, Збройних Сил України, які показали, що український народ є незламним, увіковічнити на сторінках календаря «Шлях до перемоги», бо ми щиро переконані, що перемогу буде за нами. Події у календарі відображені хронологічно за місяцями минулого року.
Гортаючи цей календар, плануючи наші подальші кроки для нашої спільної перемоги, будуть радувати око ті події і перемоги 2022 року, які дарували нам гордість за наших захисників і захисниць. Ми будемо пам’ятати, якою ціною ці перемоги нам давались. Щиро дякую авторам і впорядникам», – зазначив Андрій Годик.
Один з співавторів календаря, доктор історичних наук, завідувач кафедри історичного краєзнавства ЛНУ ім. І. Франка Віктор Голубко, підкреслив, що при створенні календаря обрали незвичну манеру викладу інформації – комікс, щоб в оптимістичному, а не виключно трагічному, дусі представити широкому загалу війну і що Україна у ній переможе.
«Українських героїв ми подали, як людей, які живуть посеред нас, але водночас і можуть переконувати, що кожна людина може знайти у собі героїзм. Календар є добрим способом додати широкому загалу оптимізму, утвердити у суспільстві дух перемоги і віру у наші Збройні Сили.
Війна – це трагедія, горе, сльози, пролиття крові, відобразити це у календарі складно. І щоб перемогти має бути два фактори – збройний (армія та оснащення) і моральний фактор, коли є воля до перемоги. Вона формується різними методами, у тому числі і візуальними, до яких власне і належить календар», – додав Віктор Голубко.
Наше протистояння зі східним сусідом має довге коріння. Це зумовлено, зокрема, тим, що наш він вкрав у нас не тільки назву, трансформувавши києво-руський етнонім у свою назву «росія», а й наше етнічне коріння, – пояснює доктор історичних наук, професор кафедри історичного краєзнавства ЛНУ ім. І. Франка Василь Чура.
«Будучи вихідцем із фіно-угорського середовища, що простяглося в районі Уралу і Сибіру, він (східний сусід, росія – ред.) вважає його не зразковим, очевидно тому, що воно не має зразків державності. Таким чином, перетягуючи на себе нашу українську історію, він доводить і світові і собі, що має право на східноєвропейське панування. Цього не буде ніколи і у 2023 році ми це доведемо остаточно», – додав Василь Чура.
Автори ідеї та упорядники: Андрій Пташник, Віктор Голубко, Василь Чура.
Дизайнерка: Наталія Марценюк
Редактор: Тарас Береза
Нагадаємо, минулого року у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА, з нагоди 80-річчя створення УПА, розробили календар «Генерали УПА».