У Львівському «Охматдиті» допомагають дівчинці
Практично після народження, у віці 3 тижнів, дівчинка перенесла остеомієліт (гнійне ураження) плечової кістки, внаслідок чого кістка почала відставати в рості та поступово деформуватися.
Зараз Софії майже 6 років та, незважаючи на постійну реабілітацію, хвороба прогресувала. Тепер укорочення сягало вже більше 8 см, суттєво були обмежені рухи у плечовому суглобі, прогресувала деформація хребта. Після обстеження дитини, у Львівській Обласній Дитячій Клінічній Лікарні Охтмадит прийняли рішення про оперативне лікування – монтаж апарату зовнішньої фіксації (АЗФ) на основі стержнів та коригуюча остеотомія плечової кістки з метою подальшого подовження плечової кістки.
«Корекція та подовження плеча на АЗФ – процес тривалий і відбувається поступово з темпом дистракції від 0,75 до 1 мм на добу, тобто тільки подовження кістки буде тривати близько 2 місяців. Тривалого знаходження в лікарні дитина не потребує. Таке лікування вимагає значного терпіння та виконання батьками дитини усіх рекомендацій. Плануємо довжину плеча відновити повністю, тобто подовжити кістку на 8 см. Однак після закінчення «підкрутки в апараті» фіксація в АЗФ має бути продовжена до 6 місяців аби повністю перебудувати регенерат у повноцінну кістку», – пояснює керівник Клініки нейроортопедії, травматології та реабілітації лікарні «ОХМАТДИТ» Олександр Корольков.
Використання апаратів зовнішньої фіксації застосовується у клініці як для планової корекції значних деформацій та укорочень (більше 3 см) верхніх та нижніх кінцівок, так і в ургентній травматології – у випадку відкритих переломів та значних уламкових і внутрішньо суглобових травмах.
У Львівському «Охматдиті» Допомагають Дівчинці Зі Значним Прогресуючим Укороченням Та Деформацією Плеча (1)
Підпишіться, щоб отримувати листи.