32 відремонтовані заклади та 2800 місць для ВПО: Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів виконали на майже 100%
Програму реалізовуватимуть й цьогоріч.
У Львівській області відремонтували 32 заклади та створили 2800 місць для проживання людей, які через війну втратили дім. Такими є підсумки Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у 2022 році.
Програма реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області – одна з трьох обласних цільових програм, розроблених з урахуванням вимог воєнного стану.
Ключовими її напрямками стали:
- реновація житла для внутрішньо переміщених осіб та працівників підприємств, переміщених з інших областей на територію Львівської області;
- реалізація проєктів, які мають стратегічне значення для області.
«Від 24 лютого Львівщина стала прихистком для понад 250 тисяч українців, які постраждали від війни, – і це лише ті, хто офіційно зареєструвався. Реальна кількість вдвічі більша. Переїжджали також підприємства, а з ними – і їхні працівники. Люди залишились без даху над головою, тому створити для них гідні та безпечні умови проживання стало одним з пріоритетних завдань для Львівської ОВА. Також виникали невідкладні потреби – реалізація стратегічних для області проєктів та розширення спроможностей мережі закладів соціальної сфери», - розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Як пояснив очільник області вирішили створювати додаткові місця для поселення ВПО ще у квітні, адже школи й дитячі садочки, де людей поселили спершу, не мають для цього необхідних умов. Обираючи об'єкти для ремонту, враховували їхнє розташування, наявність соціальної інфраструктури та можливості для працевлаштування неподалік.
Оскільки державний бюджет першочергово скеровують на потреби національної безпеки та оборони, основним джерелом реалізації житлових проєктів для ВПО став обласний бюджет.
Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області у 2022 році виконали на 99,8%. Її обсяг становив 305,3 млн грн, з яких фактично використали 304,7 млн грн.
Це своєю чергою:
- 32 відремонтованих гуртожитки, заклади соціального захисту та охорони здоров’я;
- 2818 додатково облаштованих місць для внутрішньо переміщених осіб;
- 100 додаткових місць для навчання дітей шкільного віку та дошкільнят;
- майже для тисячі дітей покращили умови, в яких вони навчаються;
- розробили 4 проєктно-кошторисних документації для подальшого впровадження стратегічних для області проєктів;
- щоб зберегти 10 об'єктів соціальної інфраструктури, провели невідкладні будівельні роботи.
Окрім коштів обласного бюджету, залучили:
- 84,1 млн грн від донорських організацій (Міжнародна організація з міграції, Норвезька рада з питань біженців, Solidarités international, People in need, БФ «Запорука», Червоний хрест, Move Ukraine, БФ «Щасливе сонечко», ГО «Будуємо Україну разом»);
- 23 млн грн допомоги від Малопольського воєводства Республіки Польща;
- 49,4 млн грн від 12 громад Львівщини;
- 4,5 млн грн спонсорських коштів/коштів закладів.
Програму реалізовуватимуть й цьогоріч. На неї у бюджеті передбачили 153,7 млн грн.