В департаменті освіти проаналізували результати виконання Стратегій НРЦ області
Стратегія розвитку кожного навчально-реабілітаційного центру, як правило, містить стратегічні та операційні цілі за кількома напрямками.
Початок року – традиційний час підбивати підсумки та будувати плани на майбутнє. Відтак, 5 січня у департаменті освіти і науки ЛОВА провели нараду із керівниками НРЦ області з метою заслухати звіти про виконання Стратегій закладів, внести корективи відповідно до результатів та зміни ситуації в країні.
На нараді були присутні директор департаменту освіти Олег Паска, представники департаменту освіти ЛОВА, керівники усіх 23 навчально-реабілітаційних закладів області.
Зазначимо, що, відповідно до Стратегії розвитку освіти Львівщини на 2021-2027 рр., у 2021 році усі НРЦ області було зобов’язано протягом 6 місяців розробити та затвердити власні Стратегії розвитку на найближчі п’ять років, що і було виконано.
Стратегія розвитку кожного навчально-реабілітаційного центру, як правило, містить стратегічні та операційні цілі за напрямками:
1) Освітнє середовище
2) Система оцінювання здобувачів освіти
3) Діяльність педагогічних працівників
4) Управлінські процеси
та шляхи їх реалізації.
Також заклад може додати інший напрямок, якщо вважає це доцільним.
Оскільки Стратегії закладів розроблялися до повномасштабного нападу росії, у 2022 році більшість з них внесли корективи. Зокрема наголос зробили на формуванні безпечного освітнього середовища.
Першою результатами та баченням майбутнього поділилася директорка КЗ ЛОР «Винниківська загальноосвітня санаторна школа І-ІІІ ступенів» Лілія Свистович. Вона розповіла, що у 2022 році акцент був зроблений саме на безпеці освітнього середовища. За результатами опитування 95% батьків учнів школі визнали середовище безпечним.
У 2023 році заклад зосередиться на професійному розвитку педагогічних працівників.
Зі Стратегію школи можна ознайомитись за покликанням.
Директор КЗ ЛОР «Львівська загальноосвітня санаторна школа-інтернат №1 І-ІІІ ст. імені Б.-І. Антонича» Орест Іваськів розповів, що зараз в закладі проаналізували реалізацію цілей за 2021-2022 рр, Коригування Стретегії поки що не планується, оскільки заклад переформатовують у науковий ліцей. Тому потрібно буде писати нову стратегію.
Директорка КЗ ЛОР «Бориславська загальноосвітня санаторна школа І-ІІІ ст» Ольга Громик розповіла, що у 2022 році заклад також зосередився на створенні безпечного освітнього середовища, зокрема за програмою Міністерства освіти і науки України в школі відкрили клас безпеки, разом з тим багато уваги приділили оздоровленню дітей та участі учнів у міжнародних та всеукраїнських олімпіадах.
Попередні результати реалізації Стратегії представили директорка КЗ ЛОР НРЦ «Світанок» Ніна Стащак, директор КЗ ЛОР «Підкамінська спеціальна школа з поглибленою професійною підготовкою» Богдан Українець, директорка КЗ ЛОР «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр Святого Миколая» Наталія Цимбалюк, директорка КЗ ЛОР «Сокальська загальноосвітня санаторна школа І-ІІІ ст. імені Т. Шевченка» Тетяна Полозяк.
Освітяни зазначили, що у 2022 році основна увага була приділена створенню безпечного освітнього середовища, разом з тим відповідно до стратегій закладів увага приділялася оздоровленню учнів (так, наприклад, до чотирьох обов’язкових пунктів Стратегії у Сокальській санаторній школі додали п’ятий - Медична/лікувальна робота). Також багато робилося в сфері професійної підготовки учнів та проєктів для всебічного розвитку школярів.
Все це має бути внесено в оновлені документи Стратегій.
За підсумками наради директор департаменту освіти дав низку доручень:
- Оприлюднити на сайтах закладів Стратегії та корективи до них – для тих шкіл, які досі цього не зробили.
- Усім закладам завершити аналіз виконання Стратегій за 2021-2022 рр. та підготувати свої пропозиції щодо коригування Документу.
- Провести наради в кожному закладі, обговорити зміни до Стратегій, при потребі, затвердити зміни до Стратегій.
- Підготувати інформацію про результати роботи закладів освіти Львівщини у 2021-2022 рр.