На Львівщині відкрили виставку фотографій війни та мілітарних пам’яток з приватних колекцій
Виставка буде доступна для огляду впродовж місяця.
Сьогодні, 5 січня, у Львівському історичному музеї відбулося відкриття виставки «Чорна рілля ізорана…», присвяченій подіям війни росії проти України у 2022 році.
До уваги відвідувачів представили майже 70 світлин фотохудожників з України, Польщі та Німеччини, які фотографували події, людей, військових з різних куточків України в часі війни, а також мілітарні пам’ятки з приватних колекцій (форма військовослужбовця ЗСУ, гільзи, відпрацьовані частини зброї, тощо).
На виставці представлені роботи фотографів із Львівщини: Зоряни Адамович, Ігоря Букая, Бориса Бухмана, Юрія Бригінця, Адріани Довгої, Володимира Дубаса, Олександра Мазуренко, Олега Огородника, Яни Сідаш, Галини Ткачук.
Також свої фотороботи в експозицію надали Віталій Дубас (Німеччина), Беата Єдрух (Польша), Дмитро Козацький «Орест» (м. Малин), Валерій Лещинський (м. Київ), Владислав Назаркевич (АР Крим), Олег Пальчик (м. Харків), Олександр Харват (м. Рівне), Яцек Швіц (Польща), представники інформаційного агентства «АрміяInform».
Серед експонатів – відомі з соцмереж фотографії бійців «Азовсталі», а також фото з Маріуполя, Херсону, мітингів українців за кордоном, внутрішньо переміщених осіб, місць обстрілів та битв, деокупованих територій, прощань з військовими.
У відкритті виставки взяли участь директорка департаменту з питань культури національностей та релігій ЛОВА Ірина Гаврилюк, члени Національної спілки фотохудожників України, представники інформагентства «АрміяInform».
Зараз виставка буде доступна для огляду впродовж місяця.
Організувала виставку Львівська обласна організація Національної спілки фотохудожників України за підтримки Львівського історичного музею, департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОВА та ГО «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні».
Куратор виставкового проєкту - завідувач фотолабораторії Львівського історичного музею Роман Геринович.