Профільний Комітет ВРУ (9)
Сьогодні, 15 грудня, Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг спільно з Програмою USAID «РАДА: наступне покоління» провів круглий стіл щодо розвитку комунальної інфраструктури в Україні.
Серед учасників заходу – представники профільних міністерств, Держенергоефективності України, комунальних підприємств Львова, Львівобленерго, Львівгазу та інші.
Присутні розглянули питання розбудови комунальної інфраструктури в Україні та сучасний стан та плани розвитку комунальної інфраструктури Львова.
У вітальному слові до учасників засідання перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик висловив подяку Агентству США з міжнародного розвитку USAID, яке попри воєнний час, не лише не припиняє дію своїх програм в Україні, а трансформує їх під актуальні потреби сьогодення і підтримує бізнесу, ВПО, децентралізаційні процеси тощо.
«Комунальні структури, незважаючи на очікування ворога, надають послуги мешканцям Львівщини, зокрема Львова і продовжуватимуть це робити. Проте, сьогоднішні безпрецедентні виклики, які постають перед нами, оголили і тематику комунальної інфраструктури, зокрема питання енергозатратності, коефіцієнту корисної дії застарілого обладнання, невеликого відсотка об’єктів на альтернативному паливі та багато інших. Важливо в межах круглого столу з розумінням тої проблематики, яка є сьогодні, сформували чітку дорожню карту, яка крок за кроком вестиме нас до створення ефективної і сучасної системи комунальної інфраструктури»,- зазначив він.
Як наголосили учасники круглого столу питання енергетики та житлово-комунальних послуг сьогодні стоїть дуже гостро. В різних містах та селах України є обмеження подачі електроенергії і це, своєю чергою, впливає на підприємства житлово-комунальної сфери.
«Те, що стосується енергетичної частини, то в нас вже є певні позитивні зміни. Буквально днями було збільшено приблизно на 15% ліміти подачі електроенергії на області. Це сталося у зв’язку з додатково запущеним в роботу одним атомним блоком та дозволило трохи зменшити дефіцити в енергосистемі. Однак, дефіцити залишаються високими. Важливо, щоб навіть в таких умовах зберігалась стабільна робота водоканалів та теплокомуненерго»,- розповів Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.
Він додав: «Також позавчора ми проголосували за законопроект, який спрощує завезення в Україну і дизельних генераторів, енергетичного обладнання і навіть старлінків. Так само надає певні пільгові умови для виробництва дизгенераторів в Україні. Сподіваюсь, що ми від цього отримаємо позитивний ефект вже в першому кварталі наступного року».
Відтак, учасники заходу проговорили зміни, які необхідні у галузі і на рівні Комітету, Кабміну та ВРУ.
Також серед розглянутих питань – формування переліку об’єктів критичної інфраструктури та забезпечення ї електроенергією, звільнення на час воєнного стану від отримання дозвільних документів для встановлення дизель-генераторів і котелень, різницю в тарифах, тарифоутворення водопостачальних організацій, комплексний підхід щодо роботи теплопостачальних організацій тощо.
Профільний Комітет ВРУ (2)
Профільний Комітет ВРУ (1)
Профільний Комітет ВРУ (7)
Профільний Комітет ВРУ (4)
Профільний Комітет ВРУ (3)
Профільний Комітет ВРУ (5)
Профільний Комітет ВРУ (6)
Профільний Комітет ВРУ (8)
Профільний Комітет ВРУ (10)
Підпишіться, щоб отримувати листи.