Як діяти у разі застосування противником зброї масового ураження: Львівщина долучилась до навчання від ДСНС України
Упродовж 8-9 грудня під керівництвом ДСНС України відбулося навчання з відпрацювання дій центральних та місцевих органів виконавчої влади під час можливого застосування противником зброї масового ураження.
У режимі відеоконференції долучились до навчання рятувальники ГУ ДСНС Львівщини та фахівці департаментів з питань цивільного захисту та охорони здоров’я Львівської ОВА.
Учасники навчання ознайомились з порядком оповіщення та інформування населення про застосування зброї масового ураження (ЗМУ).
Окремою темою для обговорення стала організація заходів з ліквідації наслідків застосування ЗМУ та захисту населення. Йдеться про виявлення та оцінку радіаційної (хімічної, біологічної) обстановки, організацію та проведення аварійно-рятувальних робіт та інших невідкладних робіт, гасіння пожеж.
Під час навчання учасники напрацювали попередній алгоритм інформування населення щодо порядку дій під час застосування зброї масово ураження, зокрема про перебування у приміщеннях (укриття у захисних спорудах цивільного захисту), обмеження перебування населення на відкритому повітрі, обмеження або заборони вживання забрудненої їжі, питної води, порядку проведення евакуації тощо.
В межах заходу йшлося також про:
- надання екстреної та спеціалізованої медичної допомоги постраждалим у лікувальних закладах, надання психологічної допомоги населенню;
- порядок видачі населення засобів індивідуального захисту органів дихання;
- організацію та проведення евакуаційних заходів (тимчасового переміщення населення) у безпечні районі (населені пункти);
- організацію життєзабезпечення постраждалого населення;
- організацію та проведення дозиметричного контролю населення;
- проведення радіаційного (хімічного) контролю об’єктів довкілля, питної води та продуктів харчування;
- розгортання та забезпечення роботи пунктів спеціальної обробки населення, техніки;
- організацію захисту сільськогосподарських рослин та тварин;
- організацію карантинних заходів (у разі необхідності);
- забезпечення громадського порядку та безпеки;
- порядок інформування громадськості щодо порядку організації робіт з ліквідації наслідків застосування зброї масового ураження та захисту населення (організації роботи гарячої лінії, тощо).
«Навчання такого характеру проводяться вперше. Наш противник – непередбачуваний, тому маємо бути готовими до будь-якої загрози, в тому числі на випадок застосування зброї масового ураження. Сподіватимемося, що навички здобуті під час тренування нам ніколи не знадобляться, але отриманий досвід можна використовувати під час ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій. Також закликаємо мешканців Львівської області ознайомитися із рекомендаціями щодо дій під час виникнення надзвичайних ситуацій, що розміщені на сайтах органів державної влади та місцевого самоврядування. Обізнаний – значить озброєний», – зазначив директор департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз.