Командуванню Медичних Сил ЗСУ передали унікальний мобільний госпіталь (фото)
Мобільний госпіталь виготовили у Німеччині, а ідея його створення виникла наприкінці серпня у Львові.
Командування Медичних Сил Збройних Сил України отримає унікальний мобільний госпіталь, у якому надаватимуть первинну медичну допомогу пораненим військовим. Його передадуть в межах ініціативи начальника Львівської ОВА «1000 автомобілів свободи».
Цей госпіталь сконструювали німецькі інженери та лікарі, а також вихідці з України, які долучились до збору коштів на його облаштування. Важливу роль у реалізації проєкту відіграв Віталій Багіров – український лікар, який працює в Німеччині. Загальна вартість госпіталю становить 150 тисяч євро.
Мобільний госпіталь облаштували на базі автобуса Mercedes-Benz: замість пасажирських місць тут реанімаційні крісла. Госпіталь може розташовуватись за 20-30 кілометрів від зони, де тривають бої, на відміну від стаціонарних, які можуть бути і за 100 кілометрів звідти. Це дозволяє швидше стабілізувати поранених, збільшити їхні шанси на виживання і зменшити ймовірність важких наслідків для здоров’я.
Сама ідея створення мобільного госпіталю для Збройних Сил України зародилася наприкінці серпня у Львові.
«Виникла ідея створити такий госпіталь 11 серпня цього року. Того дня Ярослав Кашуба та ще низка жителів нашої області отримали відзнаки і медалі «За сприяння Збройним Силам України». Після вручення ми розговорилися з Ярославом, а в нас багато спільного, зокрема і медична освіта. І зійшлися на тому, що допомагати нашим воїнам «швидкими» – це дуже важливо, але одна «швидка» може забрати з поля бою одну-дві людини, до того ж, їх доводиться далеко транспортувати, тому потрібно зробити щось ще масштабніше. Ярослав загорівся ідеєю. Минуло чотири місяці і ось – маємо неймовірний результат. Цей мобільний госпіталь вкрай потрібен нашим бійцям на лінії фронту, адже дозволяє в найкоротші терміни стабілізувати пораненого, за необхідності – прооперувати, і лише тоді доставити до лікарні. Госпіталь облаштований усім необхідним, аби не марнувати в дорозі жодної хвилини. Тут одночасно можуть надавати допомогу до 10 пораненим і стабілізувати в середньому 83 людини на добу. Це неоціненна допомога від наших німецьких друзів. Дякую ГО «Інноваційний фонд», яка координувала цей проєкт на всіх етапах. Вже сьогодні ми передамо шпиталь Командуванню Медичних сил ЗСУ», – розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Цей мобільний госпіталь облаштований моніторами життєдіяльності, мобільними та реанімаційними кріслами, медичним столом, апаратами-ШВЛ, дефібрилятором, стоматологічною установкою, переносним УЗД-апаратом, відсмоктувачем для торакальних або абдомінальних ран, перфузорами для анестезії, каутером для зупинки кровотеч.
У салоні є WI-FI-роутер, який одночасно може забезпечити зв’язком до 100 абонентів. Раніше він обслуговував великий залізничний вагон у Німеччині, а зараз допомагатиме нашим військовим.
«До цього часу схожих мобільних госпіталів у світі не було. Мої друзі, німецькі інженери та лікарі, серед яких багато вихідців з України, з’ясували потребу наших воїнів, вивчили досвід НАТО та створили шпиталь, який не має аналогів ні в Україні, ні в світі. Донатили на шпиталь як німці, так і українці в Німеччині. Щоб люди чітко знали, куди йдуть гроші, збирали їх українське товариство та громада міста Рансбах-Баумбах. Цей мобільний госпіталь виїжджатиме якнайближче до лінії фронту. Коли його випробують у Командуванні Медичних сил ЗСУ, очікуємо на зворотний зв’язок, щоб зробити наступний такий шпиталь ще досконалішим», – пояснив керівник проєктів ГО «Інноваційний фонд» Ярослав Кашуба.
Робота медичного обладнання залежить від наявності електроенергії. Для безперебійного живлення інженери зменшили в об’ємі акумулятори, які дозволяють перетворювати струм при роботі двигуна з 24В до 220В. Тобто автобус здатен самостійно продукувати енергію для медичної апаратури. Крім того, усі апарати мають власні акумулятори на 6 годин роботи. Також зовні є вихід для під’єднання до зарядного пристрою.
Партнери проєкту: німецька фірма Tankschutz Scheid in Ransbach-Baumbach, Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», волонтерка Rusha Bagirov.