«Подаруй тепло ЗСУ: у Львівській ОВА виготовили понад двісті окопних свічок для захисників на передову
До Дня Збройних Сил України департамент комунікацій та внутрішньої політики ОВА організував благодійну акцію з виготовлення окопних свічок для захисників та захисниць.
До акції долучилися працівники Львівської ОВА, а також усі охочі. Не оминув увагою захід професор Оксфордського університету Тімоті Гартон, який з візитом приїхав до Львова. Отож спільними зусиллями всього лиш за кілька годин роботи вдалось виготовити понад 200 окопних свічок.
Упродовж тижня у стінах Львівської ОВА тривав збір металевих бляшанок, з яких у результаті виготовили свічки. Решту матеріалів – віск, парафін, електричні плитки, картон – надали волонтери.
«Сьогоднішня акція покликана підтримати Збройні Сили України, усіх, хто зі зброєю в руках захищає нашу землю. З настанням холодів окопні свічки дуже важливі на фронті, адже дають змогу нашим захисникам зігрітися, підігріти їжу та воду, є додатковим джерелом світла. Після виготовлення ми відправимо ці свічки у різні підрозділи, що воюють зараз на теренах кількох областей», - розповіла начальниця відділу організації заходів та проєктів Львівської ОВА Ірина Швайко.
Знайомили учасників акції з технологією виготовлення окопних свічок фахівці волонтерської ініціативи «Майстерня тепла», що діє на теренах Миколаївської громади на Стрийщині.
«Наприкінці лютого наша громада згуртувалась у єдиний волонтерський стрій для допомоги українській армії. Відтоді у «Майстерні тепла» виготовляємо окопні свічки, шиємо теплий одяг. Ми комунікуємо з бійцями на фронті, тому знаємо з перших уст, якою є потреба в окопних свічках. Кожні два тижні ми відправляємо великі партії до наших захисників, щоб забезпечити їх теплом», - поділилась керівниця волонтерської ініціативи «Майстерня тепла» Наталя Лешковят.
Процес виготовлення свічки складається з кількох етапів та вимагає уважності. Спершу необхідно підготувати основу для свічок – бляшанки. Далі – порізати картон на окремі смужки, розмір яких залежить від розміру бляшанки. Разом з тим варто підготувати віск або парафін, розтопити його на вогні, щоб залити виготовлену заздалегідь свічку.
«Окопні свічки бувають різних розмірів і виконують різні функції на фронті. Найменші горять близько 1,5 – 2 годин. Їх легко можна взяти із собою у кишеню в разі потреби. Середні горітимуть в середньому 4 години. Вони легко допоможуть підігріти собі їжу чи воду, аби зробити чай. А найбільші свічки горять від 6 до 8 годин в залежності від розміру бляшанки. Завдяки ним можна не просто підігріти, а й приготувати їжу. Найкраще підходять бляшанки від консервованих продуктів, таких як кукурудза, горошок чи ананаси. Можна використати також тару з-під дитячого харчування», - зазначила волонтерка Ірина Сивак.
Якщо маєте можливість та бажання допомогти підтримати військових, приєднуйтесь до ініціативи у своєму районі. Детальніше за посиланням.