Зустріч З Представниками Швейцарського Бюро Співробітництва8
На Львівщину щодня прибувають евакуаційні потяги з вимушеними переселенцями, серед яких: люди з інвалідністю, пенсіонери та люди старшого віку, які потребують опіки.
Відбулася зустріч начальника Львівської ОВА Максима Козицького із заступником директора Швейцарського бюро співробітництва Гаєм Бонвіном. Ключовою темою для обговорення стала підтримка найуразливіших категорій населення, які через повномасштабну війну опинились на Львівщині.
До слова, зараз на Львівщині офіційно зареєстровані 256 тисяч ВПО, але реальна кількість вимушених переселенців сягає близько 400-450 тисяч. Для їхньої підтримки та допомоги усім, хто цього потребує, за ініціативи Львівської ОВА у кожному районі області створили консультативно-координаційні центри.
«У таких центрах можна безоплатно отримати психологічну підтримку, юридичну консультацію, фінансову та гуманітарну допомогу. Для ефективнішої роботи консультативно-координаційних центрів потрібні додаткові фінансові ресурси, а також є потреба в кваліфікованих спеціалістах, які зможуть надати професійну психоемоційну підтримку. Ми пропонуємо спільно напрацювати програму для навчання таких працівників», – зазначив очільник області.
Читайте також: Чехія готова передати на Львівщину джерела резервного живлення для об’єктів критичної інфраструктури.
Як розповів Максим Козицький, у зв’язку з щоденними евакуаціями, геріатричні пансіонати на Львівщині, а також заклади, у яких тимчасово розмістили найбільш незахищені верстви населенні, переповнені.
«Перевантажувати інтернатні заклади ми більше не можемо, тому наступний важливий крок – це пошук партнерів, які готові взяти відповідальність і допомогти нам створити заклади підтриманого проживання, підготувати фахівців та забезпечили соціальний супровід для таких людей», – наголосив Максим Козицький.
Львівська ОВА пропонує розгорнути в області нові Центри підтриманого проживання, аби розвантажити мережу наявних закладів.
«Ситуація з ВПО є досить непростою та динамічною. Волонтери медико-психосоціальної допомоги на вокзалі розповідають, що внаслідок постійних переїздів, емоційно-психологічний стан людей залишає бажати кращого. Саме тому ми робимо акцент на роботі в галузі ментального здоров’я людей», – розповіла радниця голови Львівської ОВА Галина Бордун.
Важливо: Пункти Незламності, ККЦ, геріатричні пансіонати: у ЛОВА виокремили основні напрями співпраці з БО «Карітас».
Окремий напрям роботи – донесення до громад та освітніх закладів області інформації про психічне здоров'я, психологічні негаразди та їхні наслідки для особистості. Об’єднавши партнерів, з ініціативи Львівської ОВА лише упродовж останніх двох місяців в закладах Львівщини провели 150 тренінгів, учасниками стали близько 2000 освітян. В області працюють над стратегією роботи з освітніми середовищами. Йдеться про окрему програму навчання для психологів, які б за результатами могли надавати першу психологічну допомогу.
«Під час візиту на Львівщину, разом з колегами я відвідав один з медзакладів, де лікують ВПО, військовослужбовців тощо. Хочу відмітити високий рівень надання послуг. Наше бюро в основному займається підтримкою ментального здоров’я людей, тому ми плануємо мати довгострокову співпрацю з військовою адміністрацією, адже ваша область у лідерах за кількістю поселених ВПО. На рівні уряду ми підтримуємо Україну у її боротьбі та будемо допомагати усім, чим зможемо», – підкреслив Гай Бонвін.
Зустріч З Представниками Швейцарського Бюро Співробітництва5
Зустріч З Представниками Швейцарського Бюро Співробітництва3
Зустріч З Представниками Швейцарського Бюро Співробітництва6
Зустріч З Представниками Швейцарського Бюро Співробітництва4
Зустріч З Представниками Швейцарського Бюро Співробітництва2
Зустріч З Представниками Швейцарського Бюро Співробітництва1
Підпишіться, щоб отримувати листи.