В межах Західноукраїнського форуму партнерства спілкувались про підтримку бізнесу та залучення інвестицій
У дискусії «Від економіки війни до економіки перемоги» взяли участь Віце-президент Торгово-промислової палати України Валерій Король, Директор з аналітики ІК «Concorde Capital» Олександр Паращій, радник Міністра фінансів України, засновник GROWFORD інституту Віталій Ломакович.
Сьогодні, 2 грудня, на Львівщині стартував Західноукраїнський форум партнерства. В межах заходу присутні спілкувались на актуальні теми ведення та розвитку бізнесу в умовах війни, перспективи співпраці між державою та підприємцями.
Про підтримку економіки, розвиток бізнесу, монетарну політику держави говорили і під час панельної дискусії «Від економіки війни до економіки перемоги». Модерував захід - СЕО ДП «Укрпромзовнішекспертиза», к.е.н., голова комітету з питань промислової модернізації ТПП України Володимир Власюк.
До теми: Максим Козицький дав старт роботі Західноукраїнського форуму партнерства.
«Битву виграє армія, а війну – економіка», – так розпочав розмову Віце-президент Торгово-промислової палати України Валерій Король. Він додав, що саме бізнес і його здатність протистояти негативним впливам можуть бути запорукою перемоги.
На сьогодні, за його словами, Україна підтримує економіку і тим самим її відновлює, а вже після перемоги відновлення та розвиток економіки стане основним завданням.
Торгово-промислова палата багато уваги приділяє малому і середньому бізнесу. Саме такий бізнес, на думку Валерія Короля, зараз утримує економіку і буде рушієм в майбутньому.
Серед викликів, які сьогодні стоять перед бізнесом: фінансова складова, збереження людського ресурсу та потенціалу. Завдання держави – створити умови, щоб затримати український бізнес всередині України.
Радник Міністра фінансів України, засновник GROWFORD інституту Віталій Ломакович подякував українському бізнесу за економічний патріотизм, який той проявляє у таких складних умовах.
Він зазначив, що пом'якшення монетарної політики національного банку одне з післявоєнних завдань. А в процесі відновлення і модернізації інфраструктури у післявоєнний час роль держави буде надзвичайно великою.
Сьогодні, на думку Віталія Ломаковича, потрібно думати як зберегти бізнес, а в період відновлення – про перспективні сфери, які будуть сприяти модернізації економіки України.
Директор з аналітики ІК «Concorde Capital» Олександр Паращій зазначив, що сьогодні складно говорити про залучення іноземного інвестора, адже в такому випадку йдеться про 30-40% дохідності. В той час як український бізнес більш оптимістично налаштований.
Внутрішній інвестор, за словам Олександра Паращія, буде шукати проект з дохідністю 20%, тому сьогодні варто розраховувати саме на попит внутрішнього інвестора.
Учасники дискусії порушили питання індустріальних парків, програм підтримки, серед яких «Доступні кредити 5-7-9%», створення системи інструментарію з підтримки бізнесу на рівні зі світовим досвідом.
Нагадаємо, що учасниками цьогорічного Форуму є близько 800 представників політичного середовища України, українського бізнесу та провідних міжнародних компаній, які зібрались для створення сприятливих умов для ефективної співпраці великих та малих підприємств – як в межах Львівської області, так і всієї країни.
Подія відбувається за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка», сприяння Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), Німецького банку розвитку (KfW) та Міжнародної організації з міграції (МОМ) – Агентства ООН з питань міграції, в рамках проєкту «Розвиток МСП (мікро- та малих підприємств): економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу».