Історія успіху: як обласний бюджет підтримує розвиток сімейних фермерських господарств на Львівщині
У програмі підтримки розвитку сільського господарства Львівської області тваринництво є пріоритетною галуззю, зокрема в частині скотарства.
Навіть в умовах воєнного часу виробники Львівщини стараються йти вперед та розвивати галузь, залучаючи фінансову підтримку обласного бюджету.
Одними з таких активних мікровиробників у формі сімейного фермерського господарства (СФГ) є сім’я Морикишки з с. Коцурів Давидівської громади Львівського району.
СФГ у галузі молочного скотарства Ольга та Любомир Морикишки створили у 2020 році. У власному особистому господарстві утримують близько 40 голів ВРХ, з них 25 корів. Середньорічний надій молока становить 7200 – 7500 кг на корову. За рахунок збалансованої годівлі тварин та відтворення високопродуктивних корів продуктивність щороку збільшується на 500-700 кг.
«В межах Комплексної програми отримали фінансову підтримку з обласного бюджету у сумі 47,5 тис. грн. у вигляді дотації на корови. Усі кошти використали на придбання пального для посіву кукурудзи на силос та заготівлі сіна і сінажу», - зазначила голова сімейного фермерського господарства Ольга.
За словами родини фермерів, окрім дотаційної фінансової підтримки цього року двічі отримали гуманітарну допомогу насінням кукурудзи, пшениці і багаторічних трав.
«В обробітку маємо 12 га сільськогосподарських угідь. Тож отриманим гуманітарною допомогою насінням засіяли 5 га кукурудзи, з якої заклали силос для годівлі тварин взимку. Врожайність зернових цього року становила більше 60 ц/га, однак наступного року сподіваємось на ще кращу врожайність, оскільки елітним насінням озимої пшениці засіяли понад 2 га угідь. А під багаторічні трави вже підготовлена площа на весняний посів для заготівлі високоякісного сіна», - додає Любомир.
Нагадаємо, для стабілізації спаду поголів’я ВРХ та розвитку галузі скотарства у суб’єктів мікро- та малого аграрного бізнесу в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області у поточному році надавалась фінансова підтримка у вигляді дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності надавалась в розмірі 2500 гривень на одну голову.
Фінансову підтримку в сумі 7,5 млн. грн отримали 109 суб’єктів господарювання у вигляді дотації за утримання 3000 корів усіх напрямів продуктивності. З числа отримувачів 77 юридичних осіб різних форм господарювання та 32 фізичних осіб-підприємців, які зареєстровані сімейними фермерськими господарствами.