Фізичне та духовне розвантаження волонтерів та членів ГО: у 2023 реалізують новий проєкт
Проєкт стане новим майданчиком для нетворкінгу, спілкування та комунікацій.
Представники департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації зустрілись з активними громадськими організаціями Червоноградського та Львівського районів, а також з громадськими організаціями, які вже опісля повномасштабного вторгнення були релоковані на Червоноградщину.
За участі в тому числі представників Червоноградської РВА обговорили актуальні напрямки співпраці та взаємодії між органами влади і громадськими організаціями. Зокрема, можливість реалізації спільних проектів.
Як зазначили у департаменті усі організації є дуже різноплановими за напрямом своєї роботи.
Керівниця громадської організації «Життєва Палітра» Світлана Видра розповіла, що після 24 лютого більшість громадських організацій змінили форму і вид діяльності.
«Наша організація більше 5 років займалась культурною та освітньою діяльністю. Після повномасштабного вторгнення ми змінили напрям діяльності. Ми займаємось евакуацією та розселенням внутрішньо переміщених осіб, які прибувають на Головний вокзалі у Львові. Окрім цього, продовжуємо реалізацію нашого проєкту «Подаруй дитині радість», який має на меті цьогоріч охопити приблизно 1800 діток, в тому числі і ВПО, які проживають на Львівщині», — розповіла Світлана Видра.
Своїм досвідом поділилась керівниця ГО «Міст 3.10» Ірина Сельницька, яка у червні цього року переїхала з Луганщини. Вона розповіла, що війна теж змінила напрям роботи організації, а саме просвітницьку діяльність від 2014 року на соціально-психологічну підтримку внутрішньо переміщених осіб.
«Через тваринотерапію, глинотерапію та роботу із психологами ми допомагаємо тим, хто постраждав психологічно чи фізично від вторгнення росії. Також з листопада ми започаткували новий курс оздоровлення «Сила духу. Сила тіла», який вже пройшли приблизно 100 осіб. Бачимо величезну потребу людей в тому, аби пережити всі наслідки окупації та жити повноцінним життям в стані спокою», - зазначила керівниця ГО «Міст 3.10».
На Червоноградщині дуже активно допомагають військовим ще з 2014 року. Тут працюють з переселенцями, відкрили два прихистки, організовують табори для дітей, благодійні ярмарки на підтримку воїнів, які на передовій.
Про це розповіла представниця Благодійної організації «Карітас-Сокаль» Мар‘яна Яремчук. Вона підкреслила, що організація має соціальний напрям, зокрема зараз працює з переселенцями. Окрім, цього організація активно розвиває молодіжний волонтерський рух, зокрема відкрили молодіжно-родинний простір.
«З 24 лютого більшість громадських організацій, у тому числі і на Червоноградщині, змушені були адаптуватися до нових умов реальності та переважно 24/7 працюють і роблять все задля нашої перемоги. На жаль, часто забуваючи про власне фізичне та емоційне здоров'я. Наше завдання найперш об‘єднати громадські організації, які тут знаходяться, та тих, хто через війну залишив домівки та звичний стиль життя. Це вже не перша наша зустріч із ГО, які релоковані на Львівщину. Ми вже поспілкувались з активними організаціями Яворова, Дрогобича. Маємо працювати задля спільної мети - допомоги тим, хто потерпів від війни та спільної перемоги», - наголосила начальниця відділу комунікацій з громадськістю департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Христина Швец.
За результатами зустрічі, домовились про започаткування у 2023 спільного проекту, який сприятиме духовному та фізичному розвантаженню волонтерів та членів громадських організацій, а також стане новим майданчиком для нетворкінгу, спілкування та нових комунікацій.