В області презентували Аналітичний портал Львівщини
Він містить інформацію про соціальну та адміністративну інфраструктуру області, можливості для інвесторів, донорів, зокрема у наданні допомоги ВПО, які живуть на Львівщині.
Сьогодні, 30 листопада, у Львівській ОВА презентували портал аналітики та підтримки прийняття управлінських рішень «Аналітичний портал Львівщини».
«Це зручний інструмент, який дасть можливість не тільки владі, управлінцям, але й бізнесу, донорам, міжнародним партнерам побачити потреби та можливості для інвестицій», – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.
Інтелектуальну систему аналізу даних та підтримки прийняття управлінських рішень розробили за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
«USAID дуже радий нашій плідній співпраці з Львівщиною. За час війни тільки в межах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ми надали Львівщині допомоги на майже 1 мільйон доларів США для протидії кризовим явищам війни і допомоги органам місцевого самоврядування та органам державної влади обласного рівня у забезпеченні безперервного надання послуг. Але незважаючи на виклики війни, сьогодні надзвичайно важливо продовжувати шукати можливості для економічного зростання. Тому ми в USAID раді можливості співпрацювати з Львівською ОВА не тільки щодо реагування на надзвичайні ситуації, а й для впровадження розвиткових проєктів. Ми сподіваємося, що розроблена інтелектуальна система, загальна вартість якої становить більше 100 тисяч доларів США, дозволить Львівській ОВА приймати управлінські рішення на основі даних, що сприятимуть відновленню та подальшому економічному зростанню регіону, зокрема через залучення інвестицій та міжнародну підтримку», – зазначив керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Марат Кюрчевський.
Система даних вебсайту є відкритою, тобто дані оновлюватимуть та доповнюватимуть залежно від потреб та викликів регіону. Автономний контроль над інформацією матиме Львівська ОВА, вона ж зможе підключати до системи пів сотні користувачів з функціоналом редагування даних, а саме представників територіальних громад області після відповідного курсу тренінгів. Одночасно користуватися сайтом зможуть приблизно 10 тис. користувачів.
Як розповіла експертка Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з просторового планування Катерина Степчук, інтерфейс порталу є зрозумілим та зручним для користувачів. А у випадку інформаційної небезпеки адміністратори зможуть оперативно відключити дані від зовнішнього доступу.
Система дозволяє аналізувати статистичні показники та представляти їх у вигляді таблиць, графіків, карт, звітів і дашбордів. Вона дозволяє здійснювати аналіз даних для території всієї області, її районів, громад, старостатів, населених пунктів тощо.
Серед даних, які будуть доступні на порталі – соціальна та адміністративна інфраструктура області. Тут можна буде побачити заклади освіти, культури тощо.
«На Порталі є різні карти, які доступні для огляду, вони дозволяють, до прикладу, візуально краще оцінити наближеність публічних послуг до центрів старостинських округів і центральних садиб громад. Це вперше ми з колегами з USAID напрацювали карту старостинських округів, адже раніше мешканці навіть не знали, що в нас є 500 старостинських округів, які можуть виконувати адмінстративні функції, є графік їхньої роботи тощо. Це дуже корисна інформація для мешканців. Окрім того, тут є позначені населені пункти, які входять до старостинських округів, чисельність населення тощо», – розповів заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Вадим Табакера.
Також портал містить інформацію щодо об’єктів соціальної інфраструктури, які потребують капітальних ремонтів.
Аналітичний портал Львівщини містить і інформацію в розрізі адміністративних одиниць щодо кількості ВПО та можливості для задоволення їхньої потреби в житлі. До прикладу, дані сайту допоможуть донору обрати кращу земельну ділянку для будівництва тимчасового чи постійного помешкання для ВПО з доступністю його до інфраструктури, освіти, місця праці для людей тощо. Або ж об’єкти, в яких можна мешкати, але вони потребують реновації.
Окремий функціонал на порталі працюватиме і для інвестора.
«Тут інвестор зможе оцінити інвестиційні об’єкти. Подивитися стан індустріальних парків та стан об’єктів приватизації. Якщо ви хочете інвестувати, до прикладу, в Дрогобицьку громаду, ви знаходите її на порталі і чітко бачите, що є на її території. Для інвестора при плануванні своєї діяльності дуже важливо, щоб дані були доступними та зрозумілими, зокрема в економічних розрахунках», – зазначив керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.
Зважаючи на вимоги безпеки, не всі дані будуть доступними для широкого загалу в умовах воєнного стану. Дані порталу постійно оновлюватимуть.