Жителі Яворівщини продовжують робити маскувальні сітки на передову: основні правила плетіння
В Шегинівській громаді Яворівського району місцеві жителі, від малого до великого, збираються та плетуть маскувальні сітки. Волонтерські штаби облаштовують на базі шкіл, будинків культури у різних населених пунктах громади.
«Плетіння маскувальних сіток – це клопітка ручна робота, яка потребує неабиякої посидючості. Та кожен намагається сплести свій клаптик сітки для захисту військових та техніки. Можливо, саме ці сплетені сітки врятують життя наших українських солдатів на передовій», - говорять волонтери громади.
Раніше сітки виготовляли лише з темно-зелених чи коричневих тканин, однак з наближенням зими, аби надійно замаскувати військових, усі сітки роблять білими.
Є кілька основних вимог, аби зробити їх дійсно ефективними. По-перше, сітки зазвичай роблять 5 на 6 метрів – для техніки, 1,5 на 10 метрів – для окопів, укріплень та бліндажів.
Цікаво: На Львівщині встановили національний рекорд України з плетіння маскувальної сітки
По-друге, перед плетінням сітку треба добре натягнути. Починаємо з вузлика, а далі плетемо змійкою. В залежності від розміру комірки, обходимо 1-2 квадратика на сітці. Смужки для плетіння варто нарізати шириною 3 сантиметри та близько метра у довжину.
Не можна робити довгих прямих ліній. Це впадає в очі. Краще петляти, робити змійку. Коли смужка закінчується, то її кінчик теж зав’язуємо на вузлик. Дуже важливо плести саме «змійкою», а не в’язати так звані «вузли», адже через них сітка виходить важкою, особливо, якщо тканина намокне.