Історія успіху: як Львівщина з обласного бюджету підтримала молодого фермера
Фермерське господарство «Янчин - Агро» користується обласною програмою комплексної підтримки другий рік поспіль.
У час повномасштабної війни аграрний бізнес країни, в тому числі Львівщини, продовжує тримати продовольчий фронт. Для того, щоб рухатись вперед, багато аграріїв не бояться ризикувати.
У 2019 році ризикнув і Степан Стефанишин, створивши фермерське господарство «Янчин - Агро».
«Свій досвід ведення аграрного бізнесу я набував спочатку у фермерському господарстві «Клас-У», а потім в ПП «Агрофірма «Дзвони», починаючи з простого працівника і завершуючи посадою завідувача елеватора. Багато спілкувався з керівниками цих господарств, обговорюючи всі проблемні питання. А з часом вирішив і сам розпочати власний бізнес», - зазначив Степан Стефанишин.
Сьогодні господарство має в обробітку 110 га сільськогосподарських угідь, на яких вирощує пшеницю, кукурудзу та сою. А ще господарство використовує сучасні технології для підвищення показників урожайності, і цього року урожайність пшениці становила 78 ц/га та регулярно оновлює парк сільгосптехніки.
«Фінансовою підтримкою в межах Комплексної програми користуюсь уже другий рік. Для забезпечення комплексу робіт потрібна сільськогосподарська техніка, а через брак вільних коштів придбати її неможливо, я вишів всю техніку взяти у фінансовий лізинг. І це вигідно бо сьогодні вартість цієї техніки зросла майже у 2 рази» - додав Степан.
За договорами фінансового лізингу придбано три трактори, обприскувач та сівалку. Відсотки (комісія) за цими договорами відшкодовується обласною Комплексною програмою. В планах молодого фермера придбати ще сушку та телескопічний навантажувач.
Нагадуємо, що з метою сприяння в області розвитку суб’єктів мікро- та малого аграрного бізнесу в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки у поточному році надавалась фінансова підтримка шляхом компенсації відсотків за кредитами, та відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу. Право на відшкодування відсотків отримали 29 суб’єктів господарювання на суму 3,6 млн. грн, що дозволило здешевити 93,2 млн. грн залучених кредитних ресурсів.
Департаментом розробляє проєкт Комплексної програми на 2023 рік, в якому передбачається продовжити підтримку шляхом компенсації відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу.