У школі на Львівщині встановили модульну твердопаливну котельню
Це один з 18 проєктів із заміни газових котлів на альтернативне паливо, які реалізують цьогоріч у співфінансуванні з обласного бюджету.
У Верхньобілківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, що в Підберізцівській територіальній громаді, встановили нове джерело теплопостачання.
Котельня має вигляд модульного будинку з двома котлами усередині. Потужність котельні становить 200 кВт, що дозволяє забезпечити тепло на території усієї двоповерхової школи. Станом на зараз тут навчаються 163 учні.
«У час постійної воєнної агресії зі сторони росії дуже важливо мати змогу утеплювати приміщення альтернативними джерелами енергії, а не газом. Ця котельня дає можливість опалювати школу за допомогою твердого палива. Ми розуміємо, що діти повинні навчатися очно в будь-який період, саме тому ми дбаємо, аби температура у класах була достатньою для комфортного навчання. Зараз школа опалюється завдяки газовій котельні, паралельно тестуємо нову котельню, аби найближчим часом повністю перейти на альтернативний вид опалення», – розповіла директорка Верхньобілківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Роксолана Парійчук.
Проєкт реалізують в межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки».
Вартість цієї котельні – 2 мільйони 700 тисяч гривень. Половина коштів надійшла з обласного бюджету, іншу частину кошторисної вартості об’єкта сплатили місцеві органи самоврядування.
«Тепер на території школи функціонують дві котельні. Газову будемо використовувати як резервну, а основною залишиться нова. Завдяки використанню твердого палива, такого як деревина чи вугілля, під час опалювального сезону ми не будемо залежати від постачання газу чи електроенергії. Це також дозволить нам суттєво зекономити витрати на опалення. Таким чином процес навчання у школі не зупинятиметься. Важливо, що тут можна також розгорнути пункт обігріву за потреби та прихистити ВПО. Загалом у селі Верхня Білка проживають близько 80 внутрішньо переміщених осіб. Цьогоріч ми ще встановили твердопаливну котельну в Миклашівському НВК та в ЗДО «Дивосвіт», що в с. Чижиків і за підтримки Львівської ОВА будемо продовжувати реалізовувати такі проєкти», – поділився голова Підберізцівської територіальної громади Василь Коваль.
Загалом в межах обласної програми відібрали 18 проєктів на суму понад 17 млн гривень для співфінансування з обласного бюджету заходів на підвищення енергоефективності територіальних громад Львівщини.
«Цього року в межах обласної Програми ми запровадили новий захід, спрямований на енергоефективність і заощадження в глобальних масштабах газоспоживання. Попередньо передбачили кошти в межах 30 млн грн на цей рік для заміни котлів із газових на котли на альтернативному паливі. Це може бути щепа, дрова чи будь-що інше. Цього року скористались Програмою 18 громад, таким чином до кінця року реалізують 18 проєктів по всій області», – розповів перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.
Він додав, що Програма вже показує свою ефективність, особливо в умовах воєнного часу, а також є запит від громад щодо участі у ній. Відтак, Програму планують продовжити і наступного року.
Зазначимо, що у Львівській області активно триває підготовка до якісного та безперебійного проходження осінньо-зимового періоду 2022-2023 років. Реалізація таких проєктів створить комфортні умови в приміщеннях бюджетних установ та закладах територіальних громад, при цьому відбуватиметься економія теплової енергії, заміщуючи природній газ альтернативними видами палива.
На об’єктах реконструювали та зробили капітальний ремонт зовнішніх теплових мереж, внутрішніх систем опалення, встановили обладнання, яке використовує альтернативні види палива (дрова, вугілля, брикети, пелети та ін.).