Начальник Львівської ОВА зустрівся з представником німецького уряду Марком Вандервітцом
Йшлось про допомогу Україні під час повномасштабної війни, зокрема у культурній сфері – відбудові та реставрації національних пам’яток Львівщини.
Сьогодні, 17 листопада, очільник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся із представником Німеччини, депутатом Бундестагу ФРН, членом партії ХДС, заступником голови комітету з питань культури та медіа, членом комітету з питань закордонних справ Марком Вандервітцом.
«Зустріч у таких умовах – це вияв солідарності з українським народом, який є дуже мужнім. Ми підтримуємо Україну, як і інші наші друзі в Європейському Союзі: гуманітарно, військово, прихистком біженців тощо. Політика співпраці з кремлем себе не виправдала, ця держава чинить жахливі злочини в Україні. Як ми можемо бачити зараз, Польща теж близько до лінії фронту», – зазначив Марко Вандервітц.
В межах візиту обговорили проблематику збереження культурної спадщини в Україні в умовах воєнного стану. Марко Вандервітц наголосив, що Німеччина планує співпрацювати з Україною у цій сфері.
«Я займаюсь темою культури – це більше стосується миру, але й в час війни є особливо актуальни містобудівництво, збереження культурної спадщини, відбудови знищених музеїв тощо. До повномасштабного вторгнення ви були на хорошому шляху, але не все відповідало європейським стандартам, війна погіршила ситуацію. Тому ми хочемо підтримувати Україну у цих сферах, особливо Львівську область, яка вміщує на своїй території різноманітне культурне надбання європейського значення», – додав він.
Зі свого боку Максим Козицький подякував Німеччині за підтримку та запропонував напрацювати спільну програму щодо виконання різних реставраційних робіт.
«Ви приїхали в час, коли нашу країну обстрілюють ракетами ледь не кожного дня. Це величезний крок! Дякую вашій країні і за те, що в Німеччині майже 1 млн українців знайшли свій тимчасовий дім. Кожен візит, кожен жест солідарності надзвичайно важливий для України і для країн світу – всюди повинні знати правдиву інформацію. Ми зацікавлені в співпраці в культурній сфері. На Львівщині є багато пам’яток, які є національним надбанням, захищені ЮНЕСКО тощо. Ми мали проблематику ще до війни, а зараз змушені переривати і те, що почали реставровувати чи відбудовувати раніше. На території Львівщини є три пам’ятки, які зазнали руйнування від вибухової хвили: Золочівський замок та два храми у Львівській області – до початку зимового періоду, їх уже відновили. Ми будем готуватись до весняного періоду, тому зможемо напрацювати спільну програму щодо виконання тих чи інших робіт», – наголосив очільник Львівщини.
Він підкреслив, що в області є 200 об’єктів, яким треба зробити паспорти, облікувати, щоб надалі займатися їхньою реставрацією.
«Ми могли б виділити частину коштів з місцевих бюджетів, але хотіли б, щоб такі заходи підтримала і міжнародна спільнота. Наша культура, архітектура – це ідентифікація та сила української нації. Багато об’єктів ми не можемо реставрувати, бо немає можливості зробити обстеження чи паспорти. Закликаємо європейські організації, представництва допомагати Україні і у цій галузі», – наголосив Максим Козицький.
За словами Марко Вандервітца, як і зараз, так і після перемоги, Україна стане майданчиком для відбудови і будівництва.
«Німеччина – федеральна держава. Проте зараз ми шукаємо способи, як можна запровадити регіональне партнерство, наші регіони можуть стати партнерами ваших. Я впевнений, що буде надана підтримка щодо реставрації та вражений тим, що ви думаєте про відбудову, культуру, реставрацію в час війни. Незважаючи на повітряні тривоги, постійні атаки, життя в Україні триває. Український народ обрав свій шлях – це європейський розвито. Вас треба підтримувати у цьому, ми будемо якомога більше допомагати, зокрема сприятимемо відбудові і будівництву», – зазначив він.
Марко Вандервітц також наголосив, що населення Німеччини та уряд підтримують надання допомоги Україні та українським біженцям.
«Для нас дуже важливо побачити це все своїми очима, поговорити особисто, щоб розповідати про ситуацію в Німеччині, інформувати населення через пресу тощо. Країна сприятиме і військовим успіхам України: поставкою танків, ППО, іншої військової техніки. Окрім цього, із Саксонії найближчим часом доправлять електричні генератори», – зазначив представник Німеччини.
Довідка:
Федеральний уряд Німеччини надає підтримку українським військовим, тісно узгоджуючи її зі своїми партнерами і союзниками. У цьому переліку представлений огляд летальної і нелетальної військової допомоги Україні з боку Німеччини. Ця допомога включає в себе як постачання зі складів Бундесверу, так і постачання з боку німецької промисловості, які фінансуються з коштів Ініціативи Федерального уряду Німеччини з підвищення дієздатності.
Завдяки передачі ФРН військової техніки своїм країнам-партнерам ті, у свою чергу, змогли направити Україні близько сотні танків зі своїх арсеналів.
Німеччина належить до країн, які з 24 лютого 2022 року прийняли найбільшу кількість біженців з України. Лише офіційно німецькі органи влади зафіксували прибуття з України понад 980 тисяч людей. Фактично ця цифра може бути вищою, адже українці не потребують візи для в'їзду в ЄС та можуть вільно пересуватися Шенгенською зоною протягом 90 днів, не реєструючись у жодних офіційних органах. Водночас відомо, що 890 тисяч українських громадян уже попросили в Німеччині тимчасового захисту за нормами міграційного законодавства, створеними спеціально для українців.