Рекомендації для аграріїв Львівщини: як правильно зберігати зерно в рукавах
Відбувся онлайн-семінар від Standard Innovation Group щодо технології зберігання зерна: вимоги до зернових для закладки в рукава, терміни та умови зберігання.
Семінар відбувся за інформаційної підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і Міністерства аграрної політики та продовольства України.
«У межах першого етапу програми ФАО, що реалізовувався через Державний аграрний реєстр, 47 агровиробників Львівщини цього місяця отримали гуманітарну допомогу у вигляді засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн в кількості 613 штук. Завдяки цьому буде змога зменшити дефіцит зерносховищ. Отримувачі мають використати рукава за цільовим призначенням для зберігання власновирощеної продукції і повернути у разі невикористання до кінця 2022 року», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.
До теми: Аграрії Львівщини отримали 613 безкоштовних рукавів для зберігання зерна
Отже, при роботі з технологією зберігання зернових слід зважати на три ключові фактори: площадка для розташування, логістика, третій – оператор завантажувача.
Основні принципи зберігання зернових у полімерних рукавах:
- Що вища температура навколишнього середовища і що вища вологість зерна, то менше агропродукцію можна зберігати в рукаві.
- Найважливіші параметри рукава – це міцність на розрив і подовження при розриві; товщина рукава не є визначальним показником його якості.
- Площадка під рукава має бути максимально тверда, рівна, розташована далеко від дерев, кущів чи стовпів, навколо не має бути жодного каміння, гілок, ям, стерні тощо.
- Чим рівніше закладені рукави, тим менше шансів у складках заводитися гризунам.
Як захистити рукави? Необхідно дотримуватися «гігієни території» та проводити планові огляди рукавів (бажано раз на три дні). А також використовувати для захисту силосних плівок і рукавів від птахів спеціальні захисні сітки й відлякувачі птахів.
Як контролювати процес зберігання? Шляхом відбору проб зерна. Основне – системне відстежування температури та вологості.