«Проєкт довжиною в життя»: у Стрийському Карітасі провели зустріч-презентацію Центру дозвілля та соціальної адаптації для людей з інвалідністю
За спільним столом зібралися представники влади, соціальних служб, навчальних закладів, медицини, бізнесу та громадських організацій.
Говорили про важливість супроводу, навчання, інтеграції в життя громади молоді з ментальними та комплексними порушеннями.
«Наш Центр відвідує молодь віком від 18 років, які мають ментальні та комплексні порушення. На даний час це є 30 осіб. Заняття проходять щоденно з 9 до 13 години. Ми маємо тут практичну частину, де ми виконуємо працю, різні майстерки, маємо також навчання, соціально адаптовані навики, кулінарні заняття, ми шиємо, виготовляємо намиста, вервички, різні з дерева фігурки, тобто, якісь такі речі гарні, які вони можуть зробити своїми руками з нашою допомогою, і можемо їх представити також на ярмарках. Також ми маємо виходи в місто, інтеграційні заходи, які здійснюються раз чи два на місяць, залежно від того, на скільки ми можемо це зробити», - розповідає координаторка Центру Оксана Ільків.
Під час круглого столу діяльність Центру дозвілля та соціальної адаптації для людей з інвалідністю презентували директор БО «Карітас Стрийської єпархії» (Стрийський Карітас) о.Володимир Мамчин, координаторка Центру Оксана Ільків, психологиня Ірина Тищенко та соціальна педагогиня Лілія Гункевич. Кожен із присутніх мав нагоду більше дізнатися про Центр, що діє при Стрийському Карітасі з 2009 року, зокрема, про основні види діяльності – працетерапію (виготовлення листівок, вервичок, виробів з бісеру), отримання соціально-побутових та комунікативних навичок, участь в арт-проєктах, психологічний супровід, зустрічі для батьків, а також проведення заходів, що сприяють інтеграції молоді з інвалідністю в суспільство.
Запрошеною спікеркою круглого столу була Людмила Анич – керівниця програми «Батьки для батьків» у Львові. Спікерка наголосила на важливості раннього втручання та супроводу для того, щоб дитина могла себе якнайкраще реалізувати, на роботу з батьками, які також потребують підтримки, а також зазначила про потребу створення будинків підтриманого проживання.
Координаторка проєкту Оксана Ільків наголосила, що такі зустрічі є надзвичайно потрібними для того, щоб нагадати про присутність у суспільстві людей з особливими потребами. Важливо знати про їхні потреби людям, які задіяні у різних сферах діяльності.
«Головним чинником роботи Центру є показати, що людей з ментальними порушеннями не треба боятися, вони – так як усі. З ними можна спілкуватися, з ними можна дружити, вони знають усі норми поведінки», - зазначає соціальна педагогиня Лілія Гункевич.
Більше про роботу Центру можна дізнатися у відео за посиланням.
Довідково:
«Карітас України» - благодійна організація, що входить у міжнародну мережу благодійних організацій «Карітас» у Європі та світі. Місія Карітасу України: розвиток традицій доброчинної діяльності та здійснення соціальної роботи, виходячи із християнських морально-етичних цінностей.